ÚSMEV PROSÍM!

03.11.2022

Zasmiať sa na povel, dokážeme asi len pri fotení. V tomto by sme si mali brať príklad od detí, ktoré sa smejú 16-krát denne, zatiaľ čo my dospelí, sotva raz za 4 hodiny, ak vôbec.

Našu hlavu zamestnávajú starosti a tak trochu sme získali v škole nepekný návyk, keď sme za smiech cez vyučovanie dostali poznámku, naopak keď sme sa rozplakali, zrazu prišiel súcit a porozumenie od všetkých. To však neznamená, že ak chceme získať pozornosť, máme plakať. Máme sa smiať, keď máme radosť (samozrejme, keď tým niečo nenarušíme), keď niečo pekné vidíme, čítame, počujeme, niečo vtipné objavíme.

Vieme aj plakať, aj smiať sa cez slzy, je za tým tiež zopár dôvodov a jedným z nich je prekonanie niečoho ťažkého, citlvého, ale aj zaslúžený, teda vydretý úspech.

Preto, ak máme možnosť výberu si svojej cesty v živote, tak vyberajme si ju srdcom.* Konajme tak, ako najlepšie vieme, možno práve preto, aby sme sa vo svojej slobode konania mohli zastaviť, všimnúť si, čo sa deje okolo a keď je dôvod, aj sa zasmiať.

Život to nie je len prechádzka, trávenie času so svojimi záľubami, s rodinou, je to aj práca. "Tvrdo pracovať pre niečo, na čom nám nezáleží, sa nazýva stres, tvrdo pracovať pre niečo, čo milujeme, sa nazýva vášeň."(citát)

Sú rôzne druhy práce a preto si vyberme, či chceme na niečom pracovať alebo chceme pri práci vytvárať inovatívne metódy a zažiť tú vášeň. Toto sa uplatňuje najmä vo vede, ale aj v network marketingu. Tam úlohou vedenia nie je prísť so všetkými skvelými nápadmi, ale vytvárať prostredie, v ktorom môžu vznikať skvelé nápady. Spoznala som networking, "je o spojení ľudí s ľuďmi, ľudí s nápadmi a ľudí s príležitosťami." - Michele Jennae

Žiaľ, väčšina z nás žije tak, ako sa dá a prispôsobuje sa okolnostiam, až náhodám, a to takým, čo deň prinesie. Avšak to pravé naplnenie života prichádza, keď žijeme svoj život účelovo. Keď máme svoje plány, sny a vieme, kde smerujeme. Dobrá správa je, že vždy je možné niečo zmeniť. A s úsmevom je život krajší.

______________________________________________________________

*30 rokov som bola zamestnanec a 14 rokov sa venujem práci v network marketingu. Dva roky som ho spoznávala popri svojom zamestnaní. Zaujalo ma vzdelávanie, cestovanie, spoznanie nových ľudí, možností, ako naplniť svoj život a dať príležitosť aj ľudom, ktorí si chcú život hodnotne užiť a nielen ho prežiť. Zažila som úplne dva rozdielne spôsoby práce, dva úplne rozdielne spôsoby života, na čas, jeho prežívanie a spôsob práce. Zistila som, že ma nebaví robiť dookola to isté. Pri súčasnej práci uplatňujem kreativitu a skúšam nové veci, najnovšie technológie, aplikácie a teší ma, keď vidím výsledky svojej vlastnej tvorivej práce, iných ľudí, ktorí ma inšpirujú skvelými nápadmi.

https://www.baja.sk/kontakt/