CESTOVANIE 

Každá cesta do USA bola pre mňa iná, niečím výnimočná. Táto v novembri 2017 bola už moja piata. Zaujímavý program počas dňa na medzinárodnej konferencii a výnimočné večerné kultúrne vystúpenia, mali vždy veľmi vysokú úroveň.

Môj prvý let

14.11.2011

Na začiatku to bol iba sen, túžba, byť čo najbližšie k oblakom. Pozerať sa z výšky na zem. Bola som malé dievčatko a mala som rôzne sny. Konečne sa môj sen stal skutočnosťou a ja som ako 50 ročná letela lietadlom.

Španielsko

Podnikanie, vďaka ktorému sa vzdelávate, chodíte na rôzne konferencie, prináša so sebou aj kus dobrodružstva a hlavne spoznávanie iných krajín.

Jednou z navštevovaných krajín je ja Španielsko. Tentokrát to bola krásna BARCELONA

Konferencie, ktoré sa konajú v rámci nášho podnikania pre Európsku oblasť sú zamerané na biznis a naviac bývajú spojené aj s vedeckými prednáškami. Je zaujímavé, dozvedieť sa nové biznis informácie, prijať ocenenie a vidieť naživo zakladateľov, vedenie a vedcov firmy.

Vždy ma fascinuje, keď prídu napríklad vedci, priamo "od zdroja" vývoja nejakého produktu a odovzdajú nám časť zo svojich skúsenosti. Teda tých skúseností, ktoré sú pre nás pochopiteľné a sú naviac aj publikovateľné.

Okrem konferencie, sme si našli čas aj spoznávanie mesta, pamiatky a okúpať si aspoň nohy v Stredozemnom mori.

Veľa času sme strávili v Gaudího chráme Sagrada Família, kde nás fascinovali rôzne stavebné prvky tejto obrovskej a zaujímavej nedokončenej katedrály. Bolo čo obdivovať. Vidieť, že so stavbou sa pokračuje ďalej aj po smrti autora. Katedrála je aj na zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Videli sme najväčšiu spievajúcu a svetelnú fontánu La Font Màgica. Úžasný bol večerný zážitok, pozorujúc kombináciu fontány s ohňostrojom.

Pozreli sme si aj niektoré múzea. Museu d'Art Contemporani de Barcelona, Museu Picasso s dielami španielskych katalánskych a súčasných umelcov.

Večerné korzovanie po najznámejšej a najrušnejšej ulici La Rambla bolo pre nás zážitkom. Je to ulica dlhá 1,5 km, olemovaná košatými stromami. Tiahne sa od námestia Placa Cataluny a cez historickú Barcelonu až po more ku soche Krištofa Kolumba. Milo nás prekvapil večerný pochod pouličných umelcov, hudobníkov, živé sochy a tanečníci.

Milovníci futbalu si odskočili pozrieť aj Camp Nou, futbalový štadión klubu FC Barcelona.

Doprava v meste je všestranná a okrem bežnej dopravy, letiska a metra využívajú v meste aj lanovky. Priamo cez mesto premáva niekoľko lanoviek, najznámejšia na Montjuïc a na Tibidabo. Využili sme túto možnosť a vyviezli sme sa až na hrad. Stojí to zato, mať takýto panoramatický výhľad.

Pochutili sme si aj na ich kuchyni. Vyskúšali sme katalánsku paelleu, ktorá sa podáva s rybami a plodmi mora. Ale aj kura s krevetami a rôzne cestoviny.