BSG 2019 - PLNÉ RADOSTNEJ ENERGIE

10.12.2019


Nový projekt, ktorý si našiel svoje miesto aj na Slovensku, s názvom Bratislava spieva gospel, je už druhým ročníkom a spojil vyše 150 dobrovoľných nadšencov, bežných ľudí z radov študentov, dôchodcov, podnikateľov, zamestnancov, právnikov, lekárov, zdravotné sestry, vedcov, učiteľov, úradníkov, hudobníkov, aj hudobníkov amatérov, ktorí majú radi gospel.

Počas 8 pondelkových večerov na spoločných nácvikoch sa postupne tvorilo krásne oslavné dielo na tému adventu.

Počas nácvikov sa spustil aj predaj vstupeniek na koncerty. Záujemcovia o tieto koncerty sa tento rok poponáhľali a veľmi skoro vykúpili všetkých 1500 vstupeniek. Tri vypredané adventné koncerty vo veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu s kapelou a orchestrom, boli plné úžasnej energie a slávnostnej atmosféry.

Na pódiu sa miestami vyskytlo aj 200 účinkujúcich, lebo okrem zboru BSG sa pridali aj mladí ľudia z Fusion, speváckeho tínedžerského zboru a hudobná kapela GrooveHub, ku ktorej sa pridali aj hudobníci z rôznych hudobných zoskupení.

Vystúpenia sólistov, ale aj samotné piesne boli plné emócií, radosti, precítenia, veď oslavovali Božiu lásku, príchod Ježišovho narodenia a radosť z Vianoc. Občas sa svojim spevom pridali aj diváci z publika. Texty v anglickom a slovenskom jazyku videli na veľkom plátne, čo im umožnilo splniť si túžbu potom, že si môžu zaspievať. Potlesk so standing ovation znásoboval emócie u ľudí na pódiu, ale aj v hľadisku. Spievať o Božej láske, pomoci, viere, nádeji a radosti sa v bežnom živote akosi nestíha. A práve tieto momenty naladili mnohých.

Ďakujem, že som v tomto druhom ročníku mohla byť jeho súčasťou a spoznala som nových dobrých, milých a úžasných ľudí.

Ďakujeme Amy Chase a Mark Chase za nápad priniesť projekt na Slovensko, a tiež za dôveru, že to zvládneme, za nácviky, kde dokázali sústrediť našu pozornosť, spojiť náš zápal o texty, piesne, precítenie, spev a ich hudobné a dirigentské vedenie. Ďakujem aj ostatným organizátorom, dobrovoľníkom a skvelému cateringu.

Mnohí sa už tešíme na BSG 2020 a možno sa budete s nami tešiť aj vy, ak sa pridáte. Či už do zboru alebo do publika.

Ak si chcete pozrieť záznam z koncertu, kliknite si tu.


(1. rada sprava Lucia Demková, Adriana, Stanka Draxlerová, Amalka Riganová, Monika, Batthyányová, Katka Darážová, 2. rada sprava, Amy a ja, Alena Bocianová, v ďalších radoch Anna Black, Jarka Hrozanová a ďalší).
(1. rada sprava Lucia Demková, Adriana, Stanka Draxlerová, Amalka Riganová, Monika, Batthyányová, Katka Darážová, 2. rada sprava, Amy a ja, Alena Bocianová, v ďalších radoch Anna Black, Jarka Hrozanová a ďalší).