ČO NA TO POVEDAL MANŽEL?

17.07.2020

Môj manžel je veľmi opatrný, pokiaľ si neoverí niektoré veci, neverí im. Obzvlášť, keď ide o zdravie, vyššie investície, a pod. Nemáme radi reklamy, najmä, keď sľubujú zlepšenie, či už v bývaní, míňania energií a hlavne zdravia.

Manžel bol presvedčený, že pre zdravie bežná strava musí stačiť, tak sa snažil nosiť domov zeleninu a ovocie od známeho z farmy. Mliečne výrobky sme trochu obmedzili, a čo sa týkalo bežných nákupov, obľúbili sme si predajne, kde dôverujeme tovaru.

Po čase, keď manžel videl, že mu sem tam akosi viac padajú vlasy, lámu sa nechty a pleť mu vädne už v tridsiatke, zamyslel sa nad sebou. Pozeral si rôzne stránky, kde by našiel riešenie, lebo nechcel byť do dvoch rokov bez vlasov. Vtedy natrafil na niekoľko zaručených rád, receptov a spoločností, ktoré sľubovali zlepšenie. Ale nekonal, len pozeral.

Aj ja som hľadala informácie, ako vylepšiť kvalitu jeho vlasov. Radila som sa, ale vždy ma niečo odradilo. Raz som si bola zaplávať. Na plavárni v šatni som počula skupinu žien, ako sa bavili o celulitíde, o pevnej pokožke na rukách, bruchu, o hladkej pleti a omladení. Vyzerali dobre a zdalo sa mi, že sú k sebe úprimné. Hovorili aj o nejakom prístroji, ktorý má širšie využitie na tvár, telo aj vlasy. Až keď som počula slovo vlasy, ostala som stáť a počúvať. Postupne som sa pridala a zapojila sa do rozhovoru.

O pár dni, som sa dozvedela nielen o tom prístroji, ale aj o výžive na bunkovej úrovni, inej, ako počujeme a vidíme v reklame. Povedala som o tom Vladovi. Nechcel o tom ani počuť, vraj všetko je len marketing. Nenechala som to len tak, a začala som hľadať na nete o tomto nejaké informácie, a znova som sa opýtala tej ženy z plavárne na ďalšie podrobnosti.

V snahe poznať, ako som na tom s mojou výživou buniek, dala som sa zmerať na skeneri merajúcom antioxidačný stav mojich buniek, vraj vyvinutom na základe vedeckých objavov. Keďže moja hodnota antioxidantov bola veľmi nízka, a tak trochu aj zodpovedala môjmu zdravotnému stavu, rozhodla som sa pre užívanie výživových doplnkov, keďže, ako som sa dozvedela, bola k nim daná garancia vrátenia peňazí: "Za tri mesiace sa buď niečo udeje alebo nie," povedala som si, ,,keď nie, vrátia mi peniaze".

Doma som tieto doplnky nepravidelne a tajne užívala. Asi po 2 týždňoch, keď som sa ráno ponáhľala do práce, zabudla som ich na kuchynskej linke, kde ich samozrejme našiel manžel. Večer som mu vysvetľovala, o čo ide. Vyrozprávala som mu všetko, čo som si o tom zapamätala, ukázala mu informačné zdroje v počítači a vyzdvihla hlavne vedu, vývoj, výskum, ktorý je za týmito doplnkami výživy. Poukázala som na to, že je uvádzané, že sú jednotkou na trhu výživových produktov. Bola som nadšená, že ten môj balíček obsahuje celý komplex zložiek, potrebných pre fungovanie metabolizmu na dennej báze, a že je to celé vyvíjané špičkovými vedeckými pracovníkmi. Pustila som mu video o tomto skeneri ktorý odhaľuje, či sa zdravo stravujeme.

Po niekoľkých týždňoch užívania výživových produktov som sa ho opýtala, či vidí na mne nejakú zmenu. Pousmial sa a povedal, že sa mu zdá, že vraj opeknievam. To bolo všetko. Na ďalší mesiac som objednala nové balenie. Cítila som sa lepšie a spozorovala som, že aj moja pokožka vyzerala zdravšie a vyrážky, ktoré boli pravidelne na mojej pleti, som si tento mesiac ani nevšimla.

Manžel si ma občas doberal, že o chvíľu budem vyzerať ako dieťa, aby som to nepreháňala. To u mňa vyvolalo úsmev a ponúkla som mu, aby to aj on skúsil.

Vlado nič nehovoril, až zrazu, krabica s doplnkami sa akosi rýchlo vyprázdnila, čo ma príjemne zaskočilo. "Yes," povedala som si v duchu, a začala som si viac obzerať svojho manžela. Častejšie mával dobrú náladu, a dokonca začal som mnou aj behať. Po krátkom čase som si všimla, že sa mu aj vylepšila farba pleti a priznal sa, že sa aj on cíti lepšie.

V súčasnosti už obaja pravidelne berieme tieto doplnky výživy, aj bežnú kozmetiku založenú na prírodnej báze, od mydla, cez šampóny, zubné pasty, prírodnú manikúru, až ku krémom, a aj k použitiu prístroja, s ktorým Vladovi robím vlasovú nutriolovú kúru. Priznávam, že tento malý "vreckový prístroj" viac využívam ja, na moju pleť, sem tam na telo, aby som predišla celulitíde a ovisnutiam pokožky. Vlado ho používa hlavne vtedy, keď to prešvihne v posilňovni a má svalovicu. Vlasy aj nechty mu spevneli. Obaja sa cítime dobre a vidieť to aj na našom zovňajšku.

Zdravie si vyžaduje, aby sme si na jeho podporu vyberali a používali len overené kvalitné veci.