Módna prehliadka 50+       Donna Rosi

27.05.2022

Pred pár dňami som sa ocitla v rozprávke, takej naozajstnej, kde som bola jednou z osôb, ktoré tvorili jej príbeh. Hlavnou hrdinkou bola módna návrhárka, Milka Harmathová, ktorá svojimi nádhernými, ženskými, elegantnými modelmi vhodné pre každú ženu, (ktorá má rada módu), vytvorila krásnu kolekciu rôznofarebných odevov. Dominovali zlaté odtiene, fialové, modré, šaty užšie, voľnejšie, kratšie, dlhšie, príjemne mäkučké kabátiky, kostýmy, ale aj dlhšie voľnejšie kabáty, bundičky, šaty, nohavice. Jemné a pôsobivé na zdobenie dodávali modelom ženskosť a eleganciu.

A aby sa aj bežné ženy cítili príjemne ako také princezné, usporiadala pani Milka kráľovskú módnu prehliadku. Od tohoto momentu som sa aj dostala do deja. Teda, posunula ma tam jedna dobrá víla, ktorá mi takto splnila môj dávny sen. (V mladosti ma od neho odhovorili, avšak driemal vo mne  roky a konečne ožil.) Tou dobrou vílou je Libuška Sabová, ktorá cez svoj online magazín vedie obrovskú skupinu žien, SUPERBABKY.

V kolekcii Donna Rosi sa predviedlo skoro 20 modeliek a cez 200 modelov. Tým, že oblečenie bolo navrstvované, počas predvádzania hlavne kabáty, bundy a niektoré krátke kabátiky sa postupne vyzliekali priamo na móle. Modelky boli väčšinou zákazníčky, ktoré si už obľúbili túto značku a mali odvahu, predviesť zopár modelov, niektoré už predvádzali a boli tam aj také, čo išli na mólo po prvýkrát. Bolo to vzrušujúce a krásne prejsť sa po móle a niesť sa na vlne krásneho pocitu, v nádhernom oblečení. Ten tvorili príjemné a elegantné šaty, kostýmy, kabáty s dokonalým prepracovaním, ozdobením, farebnými kombináciami, ale aj záujem publika, potlesk, hudba, cvakanie fotoaparátov, snímanie kamier.

Tým, že módna prehliadka bola zameraná pre kategóriu 50+ a nositeľná každou ženou, ktorej je móda blízka, zasiahla aj mladšie ročníky. Z jej modelov si na prehliadke vytipovali niektoré veci aj mladšie ročníky.

Niektoré modelky už svoju premiéru mali dávno za sebou a tak som medzi nimi objavila aj ďalšiu SUPERBABKU, Evku Uričovú, elegantnú a príjemnú dámu, ktorá sa z modelov tejto značky teší už dlhšie, lebo zopár krásnych vecí už má vo svojom šatníku.

Prekvapením bola pre mňa aj Katrin Lengyel. Nielen že ma jej vrúcne objatie potešilo, ale dokonca nám pripravili modely na spoločný stojan. Katrinku poznáte aj vy z televízii TA3, ak sledujete správy, my sa poznáme už dlhšie, ale priznám sa, dlho sme sa nevideli.

Jej modely predstavovali voľnosť, slobodu, prírodu a preto pri niektorých modeloch predvádzala naboso, bez topánok a s pôsobivým vrkočom, ktorý bol hore krásne pozapletaný a ostatné vlasy jej krásne viali pri chôdzi.

Moje modely boli elegantné. Vybrala mi ich veľmi trefne priamo pani návrhárka tým, že som trochu ryšulka, hodili sa mi odtiene modrej, až do zelena. Kostým s kvietkovaným modrým sakom, pretkávaný striebornou niťou a hladkou, úzkou modrou sukňou doplnenou hodvábnou modrou blúzkou. Krásne ma vystihol. Aj výmenou blúzky s modrozelenofialovou kombináciou, na krku s mašľou sa mi páčil tento outfit. Doplnením o zaujímavý odtieň modrého kabáta s krásne ozdobnými prednými dielmi a zaujímavou ozdobou ma vniesli do nádhernej eufórie radosti a spokojná.

Rozprávka, tak ako módna prehliadka, mala svoj koniec, avšak jej pokračovanie, ktoré si z nej odnášam do života, je nebáť sa realizovať svoje sny, mať odvahu vystúpiť a ukázať sa, ale aj predviesť niečo, čo vytvorili ruky šikovných krajčírok a hlavne, čo navrhla a dômyselne dotvorila módna návrhárka.

To krásno z poslední dní bude ešte nejaký čas blažene uložené v mojom srdci, v mojej mysli. Fotky, videá, nové kamarátky nezostávajú v rozprávke, ale vždy ich budem spájať s niečím príjemným, krásnym a tiež si chcem pre seba poriadiť niektorý z modelov.

Čakám ešte na profi fotky, kde bude vidieť aj našu starostlivú a veľmi šikovnú návrhárku Milku Harmathovú, ktorá pre všetkých ( v hľadisku, aj v zákulisí) vyčarovala kúzelný večer, nielen modelmi, ale aj starostlivosťou. Mali sme po ruke vizážistky, kaderníčky, osoby, ktoré nám pomáhali s rýchlym prezliekaním, s organizáciou, pripravený catering. Všetko do seba perfektne zapadlo. Nečudo, profesionáli, s ktorými sa pani Milka obklopuje, vedia, ako na to. A keďže v zákulisí fungovala rýchlosť, v hľadisku to bol obdiv a veľmi príjemný potlesk.

Módna prehliadka  sa niesla pod záštitou starostu Ružinova, Ing. Martina Chrena, v spolupráci s Cultus Ružinov a klubom seniorov, bolo záverečné pripitie si s dobrým vínkom, pochutenie na dobrotách, tou krásnou bodkou za pekným večerom.

Tak ako pani Milke prejavili pracovnú asistenciu jej dcéry, tak som vďačná aj ja mojej rodine, že ma prišla v tento krásny a pre mňa výnimočný večer podporiť.

Toto sú moje pocity z mojej prvej prehliadky, aby som si vedela po čase priblížiť túto atmosfétru. Neskôr napíšem aj trochu viac a možno aj o niečom inom, zo sveta módy.

Video z prehliadky: https://www.youtube.com/watch?v=pFK-T8H9tEY