Vzácna huba Reishi

31.08.2021

Príroda nám dáva veľké poklady, aby sme svoje zdravie vedeli ochrániť, prípadne mu pomôcť zvládnuť rôzne iné problémy. Raz do roka by bola vhodná prevencia s výťažkami z húb pre každého, aby sme tak podporili svoje zdravie.Medzi huby, ktoré vedia byť pomocníkmi pre naše zdravie patrí aj Ganoderma lucidum, známa aj ako huba Reishi.

Reishi rastie vo voľnej prírode na brvnách a kmeňoch stromov. Kultivované kmene sa pestujú na brvnách alebo pilinách. Pestovanie na brvnách sa považuje za spôsob produkcie vedúci ku kvalitnejšiemu produktu. Huba reishi je známa v šiestich farbách. Najčastejšie používaná je červená huba reishi. Huby reishi majú štandardizovaný obsah aktívných biologických látok, polysacharidov a triterpénov.

Na trhu sa objavujú rôzne prípravky z tejto huby a to z celej huby, podhubia, mladých plodnic a zo spórov. Pokiaľ ide o celú hubu, ide o hrubý extrakt, v ktorom sa znižuje množstvo čistých aktívnych biologických látok. Veľmi sú žiadané produkty z reishi, v ktorých sú tieto aktívne látky získavané zo spórov patentovanými extrakčnými technológiami.

Tieto metabolicky imunologicky aktívne látky (triterpény a polysacharidy), ako aj celé spektrum iných látok, včetne antioxidantov, aktivujú tvorbu špecifických imunitných "NK buniek" ("natural killer cells"/prirodzení zabíjači) aktívnych pri určitých špecifických obranných reakciách imunitného systému ľudského tela. Tieto NK bunky taktiež ničia poškodené, nefunkčné a oslabené bunky v procese bunkovej regenerácie (obnova metabolicky i imunologicky funkčných buniek).

Spóry

Špeciálna časť z huby Reishi, priamo zo spor, podporuje aktivitu nášho organizmu, aby telo samo spustilo opravovací mechanizmus. Neobsahuje celú hubu, ani odpadové látky, toxíny a zložky ktoré potrebuje huba pre svoj rast  (o spóroch píšem nižšie.)

Čítala som, že látky obsiahnuté v hube reishi znižujú hladinu cukru a tuku v krvnom sére, preto je vhodné užívať výťažky z nej pri cukrovke druhého typu. - (MUDr. Peter Minárik) a dozvedela som aj o tom, ŽE PRAVIDELNÁ KONZUMÁCIA REISHI:

 • má priaznivý vplyv na červené krvinky, zlepšuje cirkuláciu krvi
 • znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi
 • koriguje niektoré srdcové arytmie spôsobené stresom
 • zvyšuje okysličenie srdcového svalu
 • stimuluje imunitný systém, pôsobí antibakteriálne, antivírusovo
 • upravuje krvný tlak
 • omladzuje pečeňové bunky a obnovuje jej dôležité funkcie
 • upravuje vylučovanie žalúdočnej kyseliny a tým pôsobí ako prevencia pri vredoch
 • upravuje stolicu, pomáha pri zápche a syndróme podráždeného čreva
 • tlmí zápalové prejavy, tlmí alergie a posilňuje imunitný systém
 • pomáha napraviť regulatórne funkcie obličiek
 • znižuje úroveň cukru v krvi a má priaznivý vplyv na zdravie prostaty
 • pomáha mierniť alergie s rôznymi príznakmi
 • podporný prostriedok pri liečbe rakoviny, chronickej bronchitíde, astme,
 • kardiovaskulárnych ochoreniach, hypertenzii
 • predlžuje život

Reishi je veľmi vhodná aj pre ľudí bez chorôb, pretože posilňuje imunitný systém. Pre mnoho generácií ľudí bola REISHI huba použitá v Japonsku a Číne ako liek na vysoký krvný tlak, artritídu a ochorenie pečene.

Ministerstvo zdravotníctva Japonska a Malajzie uznali Reishi na podporu zdravia pri onkologických ochoreniach.

Súčasná legislatíva EÚ a lekárska veda o Reishi veľa nehovoria. Preto v odborných kruhoch sa len málo zmieňujú účinky dokázané jej súčasnými vedeckými štúdiami. Je to doplnok, ktorí si klienti berú na základe vlastného rozhodnutia.

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ REISHI?

výroba rôznych doplnkov výživy, by mala byť certifikovaná, a to certifikátmi potvrdzujúcimi kvalitu, účinnosť a zdravotnú nezávadnosť produktov (certifikáty ako napr. GMP, HACCP, GAP, GLP, či Food Sanitary Registration Certificate of Export Enterprise.

Spoločnosť Pharmanex® je na poprednom mieste v kvalite a účinku z huby Reishi. Neustále spĺňa a prekračuje štandardy Good Manufacturing Practices (GMP), ktoré sú stanovené Správou potravín a liečiv pre tú-ktorú kategóriu produktov.

Najúčinnejšie zloženie má huba v spóroch

Na trhu je málo prípravkov práve zo spórov. Špičkoví vedci Nuskin Pharmanex skúmali jednotlivé vývojové štádia Reishi, tj. zrelej huby, mycéliá, spórov a zistili, že práve najúčinnejšie zloženie má huba v spóroch a preto vyvinuli produkt ReshiMax GLP.

GLP (good laboratory practice) na produkte označuje systém pre manažment laboratórnej kontroly pre vedecko-výskumné laboratória a organizácie, pre zabezpečenie jednoty, konzistencie, spoľahlivosti, kvality, integrity chemického a farmaceutického výrobku, od jeho fyzikálno-chemických vlastností, až po testy toxicity a reproduktibility, (teda opakovateľnosti, že výrobok sa stále rovnako vyrába).

Skúste malú zmenu pre lepšie zdravie, spolu s hubou Reishi a dodajte organizmu okrem potrebnej stravy aj látky, ktoré dokážu na čisto prírodnej báze podporiť organizmus.

Ak máte záujem o kvalitný prípravok vysokoúčinnej a vzácnej huby Reshi, tak ja vám odporúčam ReishiMax GLp od Pharmanexu. Poznám ho už 12 rokov. Zo získaných referencií môžem povedať, že táto huba už pomohla mnohým pri zlepšení zdravia. Vidíme to aj najmä na preventívnych kontrolách u lekára, kde mávame výborné výsledky, ale aj na tom, že si rýchlo vieme obnoviť imunitu.

Vedecké výsledky a odborníci sa zhodujú v tom, že huba reishi by mala byť nutričným produktom dennej stravy.

https://www.baja.sk/kontakt/

Zdroj Internet, youtube, referencie  a osobné skúsenosti

Ak chcete vedieť niečo aj o ďalšej vzácnej hube, tak kliknite sem.

https://www.baja.sk/l/vzacny-cordyceps-a-jeho-vyuzitie-pre-zdravie/


Prečítajte  si viac: 

https://zena.sme.sk/c/20767326/reishi-preco-je-azijska-huba-kralovnou-medzi-prirodnymi-liecivami.html