A ČO TERAZ?

09.11.2022

Máte pár rokov do dôchodku a zrazu ste v rámci reorganizácie v práci alebo iných dôvodov buď dostali alebo dali výpoveď? Hľadali ste prácu cez známych, inzeráty a vzhľadom na vek si ju neviete teraz nájsť? Pritom máte bohaté skúsenosti, ste pracovití, k vašej práci v zamestnaní ste pristupovali zodpovedne a v kolektíve ste boli obľúbení.

Necítite sa na to, púšťať sa do podnikania a vymýšľať niečo, čo by vás mohlo ešte tých pár rokov živiť? Nie ste sami, aj mladší ľudia majú podobné problémy. Aj niektorí podnikatelia. Neviete ako ďalej? Kedysi som počúvala jednu audio nahrávku a to, čo vám napíšem ďalej, mne dlho rezonovalo v uchu.

Čo robiť, ak neviete ako ďalej, keď cítite v sebe ešte zdroj, akýsi potenciál aktívneho života? Vytvorte si príležitosť a zapojte do nej aj ďalších ľudí. Mnohí to nevedia urobiť a tak tí zdatnejší jedinci, môžu pomôcť aj ďalším.

Potrebujete k tomu telefón a vrecko cukríkov, gumových mackov, alebo iné, ktoré len tak ľahko a rýchlo nezjete. Pohodlne si ľahnite, pozerajte na plafón, vyjedajte svoje cukríky a premýšľajte. Čo by vás bavilo? Kde by ste chceli tráviť svoj čas? V čom som dobrý? A môžu to byť aj iné úvahy a potom popremýšľajte, že by ste si utvorili nejakú skupinu, do ktorej by ste zavolali ľudí s podobnými záujmami. A oni by si zavolali ďalších a ďalších a tak by ste získali okruh ľudí, s ktorými by ste dali vašej aktivite zelenú. Možno pri športe, kreatívnej činnosti alebo pri novej práci na zaujímavom projekte.

Stres vie ľudí držať tak silno, že nedokážu premýšľať, preto som vám napísala tento jednoduchý návod. Podľa potreby, rada Vám podám ďalšie vysvetlenie.

Vaša Baja

_____________________________________________________________

PS: Podnikám už 14 rokov, mnohým som pomohla pri hľadaní novej cesty. Niektorí sa pridali ku mne a spolu podnikáme v rámci marketingu. Rozširujeme možnosti aj medzi ďalších ľudí s ktorými sa podieľame sa na projekte, s využitím a rozmiestnením najnovších svetových trendov a technológií. Náš dodávateľ nás vypláca týždenne a inšpiruje nás tiež svojimi podnetmi. Možnosti online a osobných stretnutí sú dnes už samozrejmosťou a zdieľaním našich skúsenosti s inými ľuďmi posúvame hranice trochu ďalej. 

https://www.baja.sk/kontakt/