SEZÓNKY

NADPIS TEXTU

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci.

Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro.

BAVLNKOVÉ KRÁĽOVSTVO 

Ako na Vás pôsobí miesto, kde sa na vás zo všetkých strán "usmievajú" rôznofarebné bavlnky, klbká s vlnou v rôznych hrúbkach, farbách, gombíky, zipsy a všetko čo patrí k textilnej galantérii? Prečo o tom píšem?

Je čas, začať pripravovať vianočné darčeky alebo aj užitočne využiť toto obdobie, kedy zostávame doma. Čo sa chystáte robiť?

Kto z Vás sa chystá na pletenie, háčkovanie, vyšívanie, šitie a rôzne iné ručné práce?

V minulosti bol pre mňa koniec októbra časom, kedy som začala tvoriť a pripravovať vlastnoručne upletené či ušité darčeky, ktoré pod vianočným stromček vždy urobili veľkú radosť. Spomeňte si, ako vás hriali ponožky upletené s láskou od babičky? Sveter, pulóver, šál, vždy potešili. Tak ako aj háčkovaný obrus, čiapka, hračka a iné kúsky.

Možno ste už v dnešnom svete plnom rôznych ponúk cez e-shop odložili ihlice a háčiky do pivnice a doma už nemáte žiadnu vlnu, alebo len malé klbká zbytkov.

Premýšľali ste nad tým, že by ste sa v tomto čase, kedy budeme menej chodiť von, pustili do týchto tradičných ručných prác?

Ak by ste chceli dobrý obchod s textilnou galantériou v Bratislave,  tak vám odporúčame tú, ktorá je v Tržnici na Trnavskom mýte. Nech potrebujem čokoľvek, vždy to tam nájdem. Dokonca už mi tam nakupuje aj manžel. Milá obsluha si vždy rada vypočuje požiadavku zákazníkov a snaží sa poradiť, čo najlepšie. Nech ide o gombíky, patenty, stuhy, bavlnky, zipsy, krajky, silonky, plátenne tašky, gumičky rôznych farieb a šírok, ozdoby na odevy, reflexné prvky, perličky, spony, obrazy na vyšívanie, ihly, špendlíky, potreby na výrobu detských hračiek, a to všetko za prijateľné sumy.

Koľkokrát sa len tak prejdem po predajni, aby som do seba nasala inšpiráciu tohto "bavlnkového královstva" a doma sa pustila do nejakej ručnej práce, ktorú zvládnem a poteším s ňou obdarovaného alebo aj seba. A o to viac na Vianoce.

PS: Pridajte do komentára vaše výrobky alebo napíšte, čo by ste chceli urobiť,  inšpirujme sa vzájomne.

Farebné odtiene klbiek vlny, zvuk štrngajúcich ihlíc a šikovné ruky, postupne zmenia klbko na nový šál, čiapku, či pulover.

Kreslenie s ihlou a bavlnkou má tiež svoje čaro. Krížiková výšivka vykúzli  a zútulni domov s vyšívaným obrazom  podľa predlohy.

Oblúbený zips má už 103 rokov a zapína sa s ním skoro všetko, na čo si len spomenieme. Farebný výber, kovové či plastové prevedie vždy príde vhod.