VŠETKO ZAČÍNA PRVÝM KROKOM

18.07.2020

Občas nám príde na myseľ myšlienka, kedy chceme urobiť niečo, čo by bolo prospešné pre náš lepší život. (Aj keď moja predošlá práca v bankovom sektore bola veľmi zaujímavá, po čase jej čaro vyprchlo).

Začať treba od seba, tak som začala a pustila som sa do podnikania.

Prácu off/online, formou referenčného marketingu som postupne spoznávala. Zaujalo ma, že som nemusela nič vymýšľať, iba som sa pripojila. Stačilo sa len pozrieť na koreň veci a zistila som, že som sa dostala k jednému zaujímavému, jednoduchému a pre ľudí užitočnému podnikaniu, ktoré zastrešuje veľká nadnárodná spoločnosť v USA a je už viac ako 30 rokov na trhu.

Takto som cez podnikanie začala spoznávať to, na čo som nikdy nemala čas. Objavovať možnosti vo svete nových technológií, sveta okolo seba i tam v diaľke, čaro rodiny, vlastné hodnoty, využívať osobné skúsenosti a veľa sa učiť aj od iných. Na druhej strane, v rámci toho som si začala budovať krásne vzťahy s ľuďmi, ktorí boli na tom podobne ako ja. A splnil sa mi aj sen o ceste do USA.


A tých ciest každým rokom pribúda. Nie sú povinné, ale mne sa chce spoznávať svet. V čom spočíva moja práca? Som majiteľom e-shopu, na ktorý viem nasmerovať záujemcov a tí si "v samobosluhe" sami nakúpia. Nepotrebujem skladové zásoby, robiť fakturáciu, riešiť reklamácie, kontrolovať kuriéra, vyvíjať nové veci aby bol e-shop zaujímavý a veci v ňom funkčné. O toto všetko sa stará firma. Poznáte film: "Pošli to ďalej?"

Posielam ďalej... informácie, možnosti nových podnikateľských príležitostí, overených skúsenosti a iné, do celého sveta. A keďže v e-shope sú produkty dennej spotreby, ktoré ľudia vyhľadávajú pre zdravý životný štýl, tak ho denne navštevuje veľa ľudí a mnohým z nich som pomohla otvoriť už aj ich vlastné. Robím si vlastný marketing, prípadne zdieľam to, čo pripraví firma.

Cez spoločné showroomy, konferencie, summity, sociálne média a iné stretnutia dostávam informácie medzi ľudí.

Spolupracujem s prípravou rôznych konferencií a na niektoré som pozývaná aj prednášať. Zúčastňujem sa rôznych vzdelávacích podujatí a podieľam sa aj na ich príprave. Za 10 rokov v tomto podnikaní mám veľa praktických skúseností a odovzdávam ich aj ďalej.

Práca, kde vznikajú krásne priateľstvá, pekné vzťahy, pevné zdravie, obnovujúca sa krása, preukázateľný rozdiel, kreativita, ľudskosť, sociálny projekt, možnosti realizácie sa v koučingu, na domácich a zahraničných eventoch a iné užitočné atribúty, (ktoré mi v zamestnaní chýbali), vedia byť práve tým, čo môže byť prospešné pre lepší život nás všetkých, dokonca, v každom veku.

Dôležité je, ak sa niekto rozhodol pre zmenu, neodkladať to. Je potrebné vykročiť. A cesta sa vždy nájde. Aj ja som 2 roky váhala a popri práci som skúšala podnikať. A išlo to. Som tu a mám úplne iný životný štýl, kde si vážim úplne iné hodnoty.

Preto som aj vytvorila na FB skupinu PODNIKANIE V KAŽDOM VEKU, aby tí, ktorí skutočne niečo hľadajú, aby sa neobmedzovali vekom. Na stránke sa venujem všeobecným veciam o podnikaní. Ak niekto prejaví záujem dozvedieť sa viac a hľadá konkrétnu oblasť, odporučím ho na iné skupiny, ktoré poznám. Ak nemá záujem vymýšľať novú podnikateľskú aktivitu a chce podnikať cez spoluprácu a s podnikateľským návodom, v rovnakej oblasti, dostane sa do mojej uzatvorenej skupiny, kde sa už podnikaniu venujem konkrétne.