SKÚSENOSTI SÚ VIAC, AKO TEÓRIA

17.07.2020
Vždy, keď si pozerám na program NUSTART konferencí a vidím finálny výsledok, teším sa z toho.  Prečo?
UŽ STE SA POZRELI NA SVET CEZ TAKÝTO HĽADÁČIK?
Nájsť takýchto zručných prednášajúcich, kde prevažujú skúsenosti nad teóriou, s reálnymi výsledkami, si vyžaduje čas a hľadanie. Podarilo sa. Z výberu ľudí sa dostali ďalej tí najzaujímavejší a tentokrát (sa dostali) aj na pódium, z ktorého Vám počas konferencii majú čo odovzdať. Aby to pre Vás nebola len teória, nahliadnete aj trošku ďalej. 
Ak ste aj vy v niečom dobrí, ozvite sa. Ak máte záujem o podnikanie v oblasti zdravého životného štýlu, (života so šarmom, v zdraví, v kráse a ste za prírodné veci), prípadne hľadáte projekty na pomoc deťom v Afrike, príďte na niektorú z nich. 

Je práca dôležitých činnosť?

Pozeráte sa niekedy okolo seba, cez takýto hľadáčik? Neuvidíte cez to veľa. Ale ako názorná ukážka to myslím postačí. Občas niečo hľadáme a niekedy nás to pritlačí, aby sme sa pozreli lepšie a viackrát okolo seba, a tak zamerali svoj hľadáčik a objavili to, čo hľadáme. Nemyslím teraz ma nejakú stratenú vec, ale jednu z dôležitých činností, akými je napríklad práca. Niekto o ňu prišiel práve v čase epidémie, iný hľadá prácu už dlhšie, len stále nevie nájsť, čo by to malo byť, niekto chce vedľajší príjem a ďalší chce skrátka zmenu. Nech je tak, či onak, je dobré pozerať sa okolo seba cez pomyselný hľadáčik a možno niečo zachytíte.

Zmena, ktorú som urobila  

Takú zmenu som aj ja urobila pre 10 rokmi v čase, keď bola tiež kríza. Pre mňa to bol čas, kedy som pociťovala skôr takú vnútornú krízu. Zistila som, že som vo veku, kedy mám poslednú šancu prežiť život v slobode a s prácou, ktorá mi bude dávať lepší, hlbší zmysel. Túžila som veľa cestovať, spoznávať svet, nové kultúry, venovať sa svojim vlastným aktivitám, pustiť sa opäť do písania, kreslenia, šitia, viacej športovať, mať čas pre rodinu, priateľov. Nakoniec som urobila jedno veľké a vážne rozhodnutie. Dala som dobrovoľne výpoveď v banke, aj keď som mala rada svoju prácu a pustila som sa do podnikania.

 Nová výzva 

Nikdy som nemala ambíciu stať sa podnikateľkou. Bola to nová výzva. Tým, že práca ktorú som si vybrala mala už trochu rozbehnú cestu, bolo to jednoduchšie, ako keby som sa púšťala do niečoho sama. Dostala som popri iných benefitoch aj návod na prácu - vzdelávanie na kľúč. Dnes po rokoch si môžem za toto rozhodnutie poďakovať. A tiež aj ľuďom, ktorí mi ukázali nové možnosti. 
Za ten čas som aj ja pomohla mnohým ľuďom, v rôznych sférach či tu doma, v zahraničí, ale aj maličkou troškou deťom, ktoré trpia na podvýživu. Do sociálneho projektu pomoci deťom som zapojila ďalších ľudí s veľkým srdcom.
Nachádzaš sa na pomyslenom rozhraní ?
Ak ste aj vy na nejakom pomyslenom rozhraní, pozrite sa okolo seba a na ľudí, ktorým ide podnikanie a spýtajte sa ich, ako sa to dá, aj v tomto nie priaznivom čase. Pozrite si aj nejaké konferencie, webináre. Možno nájdete to čo hľadáte. Ak chcete isť ďalej a neviete ako začať, a chcete sa poradiť, môžete aj tu: https://www.baja.sk/kontakt/

Bodka na záver

Vďaka podnikaniu som si nielen ja splnila niekoľko životných snov, ale aj ľudia, ktorých som na tejto ceste spoznala. Nie vždy ide len o materiálne sny, veľkú cenu a hĺbku majú aj tie naše, vnútorné.

K vizuálnemu členeniu textu slúžia obrázkové sekcie

Okrem nadpisov vám s členením textu na správnych miestach pomôžu aj obrázkové sekcie. Jednotlivé odstavce vášho článku oddeľte obrázkami, ktoré vhodne doplnia obsah.

You can also use blockquote formatting to quote some wise words.

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni.