Domček v Salt Lake City

25.11.2017

Každá cesta do USA bola pre mňa iná, niečím výnimočná. Táto v novembri 2017 bola už moja piata. Zaujímavý program počas dňa na medzinárodnej konferencii a výnimočné večerné kultúrne vystúpenia, mali vždy veľmi vysokú úroveň.

Vždy sme išli do USA viacerí a bývali sme v rôznych hoteloch. Voľný čas sme väčšinou trávili spoločne alebo individuálne v meste, či v hotelovej hale.

Tentokrát som už asi netúžila spoznávať mesto, ale mentalitu ľudí žijúcich mimo mesta. A tak som si splnila aj svoj sen a to o bývaní v americkom domčeku. Nebola som na to sama, ale aj ďalších 9 priateľov, obchodných partnerov. Osobne ja som sa cítila, akoby som bola v dome z niektorých amerických filmov. Na prízemí boli obývačky, kuchyňa, malá kúpeľňa, všade príjemné sedačky, 2 elektrické krby, zrkadlá, obrazy, vkusne a s citom nadizajnový celý dom. Na poschodí boli štyri spálne, šatník a veľká kúpeľňa. Pred domom malá terasa a za domom pekný priestor na posedenie. 

Keďže program počas dňa bol bohatý, stalo sa, že som aj napriek tomu, mala dva dni aj cez deň domček pre seba. Konferenciu som pozerala online a návštevu ranču som vynechala. Ozvali sa mi totiž moje problémy so zápalom prstu po zádere, s ktorým som už po lekárskom zákroku letela do USA. Síce som ho neustále dezinfikovala, pridružila sa mi teplota. A tak som si užila okrem domu, krásneho mesta aj návštevu nemocnice. Keďže mi s tým problémom pomohli dobrí priatelia, dostala som sa do zdravotne dobre vybavenej a krásnej nemocnice Salt Lake InstaCare, dokonca aj s priateľským prístupom.

Mimochodom, je to skvelé, byť takto pár dni spolu. Spoločné raňajky, niekedy aj večere, dlhé a zaujímavé rozhovory pri krbe posilnili náš kolektív a znásobili tento úžasný zážitok.

Ak pôjdete niekedy do Salt Lake City a bude vás viacej, skúste si prenajať domček na 85 C Street East, Beautiful Historic home in the lower Avenues.

Ďakujem Róbert za výber domčeku. Dominike, že sa o mňa starala, keď som v noci sedela zabalená v teplej prikrývke pri krbe. Martinovi za skvelé kulinárske špeciality, "provinťákom" Lucke, Ľuboškovi, Martinovi a Siske, mojej spolubývajúcej. Ale aj neobyvateľom domčeka, Jarkovi a Janke za lekársku pomoc. Anke, Valike Andrejovi, Katke, Csabikovi, Janke, Nikolete a ostatným za príjemne stravené ne/pracovne chvíle v tomto krásnom kúte sveta.