UŽ STE SA POZRELI NA SVET CEZ TAKÝTO HĽADÁČIK?

15.07.2020

Pozeráte sa niekedy okolo seba, cez takýto hľadáčik? Neuvidíte cez to veľa. Ale ako názorná ukážka to myslím postačí. Občas niečo hľadáme a niekedy nás to pritlačí, aby sme sa pozreli lepšie a viackrát okolo seba, a tak zamerali svoj hľadáčik a objavili to, čo hľadáme.

Nemyslím teraz ma nejakú stratenú vec, ale jednu z dôležitých činností, akými je napríklad práca. Niekto o ňu prišiel práve v čase epidémie, iný hľadá prácu už dlhšie, len stále nevie nájsť, čo by to malo byť, niekto chce vedľajší príjem a ďalší chce skrátka zmenu. Nech je tak, či onak, je dobré pozerať sa okolo seba cez pomyselný hľadáčik a možno niečo zachytíte.

Takú zmenu som aj ja urobila pre 10 rokmi v čase, keď bola tiež kríza. Pre mňa to bol čas, kedy som pociťovala skôr takú vnútornú krízu. Zistila som, že som vo veku, kedy mám poslednú šancu prežiť život v slobode a s prácou, ktorá mi bude dávať lepší, hlbší zmysel.

Túžila som veľa cestovať, spoznávať svet, nové kultúry, venovať sa svojim vlastným aktivitám, pustiť sa opäť do písania, kreslenia, šitia, viacej športovať, mať čas pre rodinu, priateľov.

Nakoniec som urobila jedno veľké a vážne rozhodnutie. Dala som dobrovoľne výpoveď v banke, aj keď som mala rada svoju prácu a pustila som sa do podnikania.

Nikdy som nemala ambíciu stať sa podnikateľkou. Bola to nová výzva. Tým, že práca ktorú som si vybrala mala už trochu rozbehnú cestu, bolo to jednoduchšie, ako keby som sa púšťala do niečoho sama. Dostala som popri iných benefitoch aj návod na prácu - vzdelávanie na kľúč. Dnes po rokoch si môžem za toto rozhodnutie poďakovať. A tiež aj ľuďom, ktorí mi ukázali nové možnosti. Za ten čas som aj ja pomohla mnohým ľuďom, v rôznych sférach či tu doma, v zahraničí, ale aj maličkou troškou deťom, ktoré trpia na podvýživu. Do sociálneho projektu pomoci deťom som zapojila ďalších ľudí s veľkým srdcom.

Ak si aj ty na nejakom pomyslenom rozhraní, pozri sa okolo seba a na ľudí, ktorým ide podnikanie a pýtaj sa, ako sa to dá, aj v tomto nie priaznivom čase.

Pozri si aj nejaké konferencie, webináre. Možno nájdeš to čo hľadáš. Ak chceš začať, skús sa pozrieť aj sem, už dnes večer, na online Česko-Slovenskú konferenciu. Klikni si na malú ochutnávku.

Program, prednášajúcich a prihlasovací formulár nájdeš tu:

https://www.nustart.sk/

Keďže sa nemôžem s tebou stretnúť osobne, posielam ti moju video pozvánku, ktorú nájdeš na mojej stránke Podnikanie v každom veku.

Ak ti to dnes nevyjde alebo si sa rozhodol/a , že si dáš šancu, tak sa mi ohlás.

Bodka na záver.

Vďaka podnikaniu som si nielen ja splnila niekoľko životných snov, ale aj ľudia, ktorých som na tejto ceste spoznala. Nie vždy ide len o materiálne sny, veľkú cenu a hĺbku majú aj tie naše, vnútorné.