KNIŽKA NA LETNÉ ČÍTANIE

31.08.2020

Od malička rada čítam. Vyberám si literatúru, ktorá ma určitom čase a momente osloví. Tak som si pribalila na dovolenku aj malú, ale obsahom veselú knižku. Už som si z nej doma čítala. Zaujali ma poviedky o vodníkovi, vílach, bosorkách, trpaslíkoch, ale aj zaujímavé príbehy zo života, ktoré sa nasledujúcim generáciám odovzdávali práve pri večerných páračkách peria. Viete si predstaviť, že niektoré príbehy sú aj plné napätia alebo naopak, dobré na zasmiatie.

Páči sa mi, že sem tam je v knižke použité nárečie. Knižka sa volá Lektvary a jej autorkou je Jarmila Bederková Horvathová. Knižku obohatila o vlastné zaujímavé ilustrácie a Chvojnický lexikon. O knižke som sa dozvedela pred časom, v rámci čítania komentárov pod jedným článkom, na tému, ako trávime voľný čas.

Nakoľko moja knižka čaká tiež na dokončenie, zaujal ma komentár ohľadom jej prvotiny a tak som sa s pani Jarmilkou zoznámila a o pár dni som držala v ruke zaujímavé a miestami aj veselé čítanie, dokonca aj s venovaním.

Práve teraz pripravuje aj jej ďalšie pokračovanie, s názvom knižka Pint a Lásky, na čo sa už teším. Máte chuť pobaviť sa a prečítať si jej knižky?

Napíšte mi https://www.baja.sk/kontakt/ a ja to prepošlem pani Jarmilke alebo si ju nájdite na Facebooku. Obdivujem umenie a talent mnohých ľudí. Svoj voľný čas venujú nám všetkým, aby nám spríjemnili deň, zlepšili náladu svojimi malými i väčšími dielami, z rôznych sfér.

VAŠE KOMENTÁRE