AKO SA ZAPOJIŤ DO PROJEKTU ŽENY ŽENÁM 

18.05.2024

Čím je žena staršia, tým je bohatšia o rôzne životné skúsenosti, ktoré musela zvládnuť akosi samozrejme, a popri tom stihla vštepiť deťom mnohé životné múdrosti, ktoré až neskôr vidí ako plody svojej práce. Myslím si, že je to vo väčšine prípadov. Avšak, ako žena starne, zrazu cíti rôzne obmedzenia. Napríklad v obchode si nevie nájsť takú módu, ktorá by vyjadrovala jej štýl, či už ide o strih alebo farebné prevedenie, či materiál. V módnych časopisoch nevidí modelky, rovesníčky. Možno len občas. Pritom by určite mnohé rýchlejšie vedeli, čo s čím kombinovať, aby to nepôsobilo nevhodne. 

V kozmetike sa niekedy stráca, veď roky používala rôzne značky a nenašla nič, čo by jej tak sedelo, že by už nemusela hľadať a skúšať novú kozmetickú značku. Tých nevyminutých krémov, pílingov, sér sa ešte teraz niekoľko skrýva v krabici, ktorá možno, tak ako tie predošlé, neskočí na suchých pätách, (pokiaľ nie sú po ecpirácii), ako bolo pôvodne mienené, ale v smetiaku.

Postava sa tiež po pôrodoch u nejednej ženy zmenila a keď vtedy nie, tak časom, ako sa hormonálne menilo telo, tak sa aj začala meniť veľkosť faldov a ovisov. Sú ženy, ktoré pravidelným športovaním nemajú tieto problémy, alebo naopak, ich zdravotný stav im prináša rôzne obmedzenia. 

Tie, ktoré sú babičky, majú niekedy plné ruky práce, lebo sa chcú blysnúť pred svojimi vnúčatami.

Keď ostane čas popri manželovi a ostatnej rodine, nejedna žena hľadá priestor pre seba, pre obohatenie svojho vnútra.

Na druhej strane, česť výnimkám, ženám, ktoré majú svoj štýl a vedia sa obliekať aj keď sú už zrelé šesťdesiatníčky. Aj v kozmetike majú niektoré jasno, či v stravovaní, aj v  babičkovských zábavách.

Preto mi napíšte, milé ženy, a pomôžeme si navzájom poradiť, ako ste si našli svoj štýl obliekania, kde nakupujete, aké farby preferujete, materiál. Ak si samé šijete, poraďte zaujímavé strihy, kde kupujete látky. Ak pletiete, háčkujete, tak tiež pridajte tipy. Pošlite aj informácie o módnych prehliadkach.. Ak maľujete, napíšte, kde je výstava, pridajte pozvánky na vernisáž. Ak chodíte na výstavy, dajte vedieť. Ak spievate, hráte na hudobnom nástroji, dajte vedieť, kde môžeme podporiť vás fun club. Nech robíte, organizujeze čokoľvek, dajte vedieť. 

Ako ste na tom so starostlivosťou o pleť? Telo? Zdravie? Aký je váš zdravý životný štýl?

Poraďte jednoduché, zdravé a rýchle recepty, ktoré ste si v kuchyni obľúbili.

Dajte tipy na knihy, relax, cvičenie pre obnovu vašej vnútornej aj vonkajšej  krásy. 

Píšte! Píšte! https://www.baja.sk/kontakt/

Vaše návrhy môžu byť veľkým povzbudením či zobudením pre mnohé ženy, ktoré svoj vek neberú ako obmedzenie pre radostný a šťastný život.

Dôležité je, aby sme sa v každom veku cítili rovnako krásne, šťastne a pôvabne. Na každý váš návrh napíšem nový článok, kde budete by jeho spoluautorkami.

Samozrejme, pridať sa môžete aj vy, mladšie ženy, aspoň bude tento projekt  zaujímavejší. 

Téme MÓDA sa venujem tu a už vás tu čaká jeden zaujímavý rozhovor s Katkou. https://www.baja.sk/l/nakupuje-cez-internet/

Téme KRÁSA  sa venujem už 15 rokov a všeličo zaujímavé nájdete aj tu:https://www.baja.sk/krasa/

Ak vás zaujíma skôr téma ZDRAVIE, tak kliknite sem: https://www.baja.sk/zdravie/