ROVNOVÁHA V METABOLIZME

26.05.2023

Ak je metabolizmus v rovnováhe, môže to mať pozitívny vplyv na naše zdravie. Rovnováha v metabolizme je dôležitým faktorom pre správne fungovanie nášho tela.

METABOLIZMUS

Metabolizmus je súhrnný názov pre rôzne chemické reakcie, ktoré sa vyskytujú v našom organizme a slúžia na biochemické premeny (rozklad) 

1. prijatých živín zvonka pre tvorbu energie

2. prijatých rôznych látok pre stavbu tela

ROVNOVÁHA

Rovnováha v metabolizme znamená, že všetky chemické reakcie v ňom prebiehajú správnym tempom a v správnych pomeroch. Je to dôležité pre mnohé funkcie organizmu, ako je správne spaľovanie kalórií a energie, tvorba a oprava tkanív, správne fungovanie orgánov a systémov, a udržanie zdravej váhy. 

Je na každom z nás, ako sa staráme, či už výživne alebo fyzicky.

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť rovnováhu v metabolizme. Patrí sem okrem genetiky aj strava a životný štýl. Vyvážená strava, ktorá zahŕňa dostatočné množstvo bielkovín, sacharidov a zdravých tukov, je kľúčová pre podporu správneho metabolizmu. Pravidelná fyzická aktivita, ako je cvičenie a pohyb, tiež pomáha stimulovať metabolizmus.

ČO ROBIŤ S ORGANIZMOM V KTOROM SÚ TOXÍNY?

Náš organizmus by mal zo zažívacej sústavy dostávať iba živiny, avšak dostáva aj jedy, ktoré treba odstrániť a tie spôsobujú, že sa začíname cítiť nevysvetliteľne unavení, máme tráviace ťažkosti problém s vyprázdňovaním, nadúvaním, vykašliavaním, dýchaním, objavujú sa kožné problémy, opuchnuté oči a vačky pod očami, alergie, psychická nepohoda, vypadávajú vlasy a lámu sa nechty, Vtedy by sme mali by sme hľadať spôsob, ako telu pomôcť. Nie do neho dávať ďalšie toxické veci v podobe liekov, ale vtedy by mala nastúpiť detoxikácia.

DETOXIKÁCIA

Detoxikácia v našom tele dokáže stimulovať samoliečebné schopnosti organizmu, s jej pomocou dosiahneme prečistenie pečene, krvi, lymfy, podporíme telo. Toxíny sa v tele sústreďujú predovšetkým v pečeni. Taktiež v obličkách, črevách, pľúcach, lymfatickom systéme a v pokožke. Ak však v tele a týchto systémoch nefunguje všetko správne, dochádza k hromadeniu škodlivín a časom i k zhoršeniu zdravotného stavu.

2 v 1

Obľúbené a vyhľadané 2 v 1 existuje aj v zdravej výžive. Pre mnohých, ktorí ho už poznajú je to doplnok výživy LIFEPAK od Pharmanex, ktorý tým že v našom tele urobí poriadok, vyčistí ho, súčasne to uvoľnené miesto zaplní potrebnými vitamínmi, teda aj aj antioxidantami a počas toho prebieha v našom tele ten potrebný samo ozdravujúci proces. Záleží však na tom, v akom štádiu zdravia sa nachádza naše telo. Preto je dôležité čistiť a vyživiť organizmus skôr, ako k niečomu nepríjemnému príde.

LifePak+ je dobre známy výživový doplnok, ktorý obsahuje vitamíny, minerály a rastlinné výťažky. Tento produkt ako doplnok k strave zacieľuje rôzne funkcie tela. Zložky ako selén, mangán, vitamín C a výťažok z cibule majú antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú podporiť obranyschopnosť vášho tela. A v tomto doplnku je takýchto zložiek ešte viac.

LifePak patrí medzi jeden z produktov, za ktorí vám môžu byť vrátené peniaze, pokiaľ by vám nefungoval. 

Aj keď LifePak+ nemôže nahradiť zdravú stravu, určite môže poslúžiť ako jej doplnok. Produkt LifePak+ pozostáva z 13 cenných vitamínov a 9 minerálov a zameriava sa na rôzne funkcie nášho tela:

  • Jód prispieva k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a riadnemu fungovaniu štítnej žľazy.
  • Zinok a jód prispievajú k správnym kognitívnym funkciám.
  • Vitamín C, vitamín E, selén, meď a zinok prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
  • Vitamín A, vitamín B2 a zinok prispievajú k udržaniu zdravého zraku.
  • Vitamín B3, B5, B6, B12, vitamín C, biotín a horčík prispievajú k správnemu energetickému metabolizmu.
  • Selén, zinok, meď, vitamín A, vitamín B6, B12, vitamín C, vitamín D prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.
  • Vitamín B1 prispieva k správnemu fungovaniu srdca.
  • Horčík, zinok a mangán prispievajú k udržiavaniu zdravých kostí. Vápnik je potrebný na udržanie zdravých kostí.
  • Zinok,jód, biotín, vitamín A, vitamín B3 prispievajú k zachovaniu zdravej pokožky.

Viacej článkov na tému zdravia nájdet tu: https://www.baja.sk/zdravie/