RÝCHLA DOMÁCA MANIKÚRA

02.02.2021

Zdravé, pevné a pekné nechty sa páčia každému, nie každý ich také má. Nechty si ničíme pri domácich prácach, lakmi, odlakovačom, a pod. Tí, čo si dokonca nechty ohrýzajú, si zase zvyšujú riziko infekcie kože v okolí nechta. Niekedy pomaly rastú a občas sa objavia na nich biele bodky, ryhy a na nechtoch nôh sú to hlavne pliesne. Alebo máte skôr problém s tým, že sa vám lámu nechty, robia zádery? To bol aj môj prípad. Nejaký čas som používala gélové nechty a mala som tú najlepšiu starostlivú manikérku. Keď som kvôli záderu skončila v nemocnici a to dokonca v USA, práve prichádzala na trh manikúra Dr. Dana, ktorú od vtedy používam.

Predísť poškodeniu nechtov sa dá vhodne zvolenou stravou hlavne s vysokým obsahom vitamínov B (pečienka, kvasnice, orechy, šampiňóny, vločky, mliečne výrobky, tekvicové semiačka),starostlivosťou o ruky, ako aj o nohy.

Vedeli ste, že necht je priepustnejší ako koža?

Pod nechtom je hustá sieť kapilár, preto je žiadúce chrániť si ho pred niektorými chemikáliami, ktoré sa takto môžu veľmi rýchlo dostať do organizmu. Je preto potrebné používať gumené rukavice aj na také čistiace práce, kde si myslíme, že daný čistiaci prostriedok nám nemôže uškodiť. Taktiež je žiadúce minimálne používať laky a odlakovače.

Manikúra a pedikúra

Veľmi jednoduché je zájsť si do salónu, kde sa o nás na manikúre alebo pedikúre niekto postará, a z týchto salónov krásy odídeme aj s krásnymi gélovými nechtami. Páni, nech Vám to nie je ľúto. Takéto rýchle ošetrenie nechtov si však ľahko urobíte aj doma.

Môj tip na prirodzenú manikúru

Dámam, ktoré preferujú prirodzené nechty, dávam tip na zdravú manikúru, ktorú už viac ako rok používam aj ja. Páni, toto zvládnete aj vy. Viac sa dozviete na mojom krátkom videu - kliknite si sem na Dr. Dana (video).

Jednoduché a rýchle

Ak ste si už pozreli video, videli ste, aké je to jednoduché. Na ošetrenie nechtov jednej končatiny potrebujete maximálne 5 minút. Podrobnejší postup na rýchle ošetrenie je v tomto videu.

Nezabúdajme :

Ruky sú našim veľkým pomocníkom, a tak si okrem umývania zaslúžia aj pravidelnú starostlivosť - krémovanie a manikúru. Nohy sa nám občas spotia, potrebujú umyť, dezinfikovať, osviežiť, ale aj upraviť na nich nechty. Pestované nechty sú pružnejšie, a tým aj odolnejšie proti nárazom, poškodeniu, infekciám.

Ak máte záujem o viac informácii, prípadne o manikúru, kliknite sem https://nskn.co/gZosgF

Ak chcete plus trošku viac výhod, tak sa mi ozvite https://www.baja.sk/kontakt/