ŽIJEME V BUDÚCNOSTI

21.10.2022

Keď sme boli mladšie vždy sme chceli byť aspoň trochu pekné dievčatá. Nemyslím tým, že by sme presedeli pri zrkadle a fintili sa, ale odkukávali sme od starších sestier a kamarátok, čo robia pre peknú pleť, ako sa obliekajú a správajú. Občas sme si, ak to bolo možné, tajne požičiavali od staršej sestry nejaký kúsok oblečenia, od mamy šatku či rúž a z dievčat, o ktorých sme čítali v našich dievčenských románov sme si brali príklad. Vo verejnej knižnici sme si navyberali hneď 5 kníh z edície Čajka a knihy sme doslova hltali a tie dobré sme si medzi sebou vymieňali.

Teraz sme už v budúcnosti o ktorej sme vedeli, že príde. Sme zrelšie, čítame iné knihy a chceme byť tie správne ženy. Máme svoje rodiny, niektoré máme doma muža, s ktorým sme spolu našli vzájomnú lásku, ktorá je u niekoho uložená kdesi v hĺbke. Niekto v nej žije a niekto už nie. Väčšinou máme deti, možno už aj vnúčatá. ale ten pojem "krásna" pre nás a v nás zostal. Niektorým z nás, zrelších žien aj niečo zostalo, čo sme sa v mladosti naučili. Niečo z tých správnych dievčat, ako spieva Marika Gombitová. Nosíme texasky, udržiavame si postavu, milujeme pohyb a teda aj tanec. Nosíme so sebou rúž, malé zrkadlo a dávame pozor aby nespadlo.

Rady sa delíme s tým, ako si udržať peknú pleť, postavu, kondíciu, zaujímavý šatník. Dokonca dnes si už ukazujeme fotky svojich deti, vnúčat a chválime sa. To po čom sme kedysi túžili, dnes už žijeme a záleží na nás, ako si ten vysnívaný život vieme prispôsobiť. Ak prídu nepokoje, hnev, stres, problémy, aby sme si ich riešenie dlho neodkladali, avšak riešili ich s chladnou hlavou. Aby sme podľa závažnosti našli riešenie buď sami, v rozhovoroch s tým, koho sa týka alebo s odborníkom.

Pretavme to, čo sme v minulosti brali ako, že svet je gombička do nášho reálneho života. Aspoň trochu sa o to snažme a neplytvajme svojou energiou tam, kde to netreba. Nenabaľujme si na seba problémy, riešme ich. Ani kilogramy, hýbme sa. Ani pocit že sme staré a nepekné, starajme sa o seba. Ani to, že už nás trápia viac choroby, ak sa to dá. Podporme svoje zdravie, veď príroda nám ponúka poklady a my ich mnohokrát nevidíme. Miesto sedenia v čakárni, ako to nie je nevyhnutné, nájdime si čas na prechádzku v prírode, študujme bylinky varme z nich čaje, upravujme stravu. Pozor, ušetríte peniaze, pretože ich neminiete na lieky, ktoré boli možno na tlmenie bolesti. A ak je váš finančný prijem malý, tak si nájdite aktivitu, (možno nejaké ručné práce, kuchárske, umelecké, podnikateľské, či iné) ktoré vám bude robiť radosť a neskôr aj zlepší váš ekonomický prijem.


Ja som sa okrem ručných prác, pridala aj k tej podnikateľskej a citm sa mladšie. V tej bielej košeli medzi tú mladež som tušim zapadla.
Ja som sa okrem ručných prác, pridala aj k tej podnikateľskej a citm sa mladšie. V tej bielej košeli medzi tú mladež som tušim zapadla.