Zimná dovolenka v USA

25.03.2021

Rada si plánujem veci a ešte radšej som, keď si môžem splnené veci odčiarknuť a tešiť sa nové, možno väčšie úlohy, výzvy, ktoré sa niekedy popri ich vykonávaní ani nezdajú byť také náročné, ako keď som o nich uvažovala.

Vedela som, že pri mojej práci v banke bola odmena vždy len finančná, na základe výkazu, (aj keď som si dopĺňala vzdelanie, poctivo pracovala), ktorý ukazoval percentuálne môj výkon. Avšak, odmena, za ktorú by sa dalo ísť na lukratívnu dovolenku to nebola.

Rozdiel v práci, pre niekoho a pre seba, mi ukázal aj iné hodnoty. V podnikaní som síce bola krátko a tiež som veľa pracovala na sebe, ale odovzdávala som veľa osobných skúsenosti iným ľuďom. Niektorí si to zobrali ako inšpiráciu, cez iných to len tak prešlo a išli si svojou cestou. Postupné vystúpenie z mojej komfortnej zóny bolo niekedy na obdiv, niektorí to brali s otázkou, prečo už nie som už v banke? (Keď spoznáte a zamilujete si aj iný spôsob práce, tak dokážete dať výpoveď.)

Vždy budú okolo nás ľudia, ktorí budú reagovať rôzne. Ale, aby som pokračovala ďalej, mesačná výplata v mojom podnikaní chodila pravidelne a aj rôzne iné odmeny. Jedna z nich však bola výnimočne štedrá. Ocenil to aj môj manžel, keď si so mnou užíval exkluzívnu dovolenku, Ruby trip v zasnežených horách Salt Lake City, v marci 2013.

Krásna zima v amerických horách

Môj manžel kedysi rád lyžoval a vekom si zimu užíval skôr len krátkou prechádzkou a zimnými športami v TV. Z ponuky zimných športov, ktoré sme mohli v Amerike robiť, si vybral snežný skúter. Takúto dovolenku, ako moju odmenu za prácu nečakal. Na mieste sa rozhodol upresniť svoju športovú pozíciu a vybral si, že bude spolujazdec. Keďže nerád robí zo seba snehuliaka a na hlave neznesie viac, ako jednu čiapku, tentokrát si bez problémov nasadil kuklu. To všetko doplnilo skúterskú bundu, nohavice a vysokú teplú obuv. Zimná móda, v akej sme sa ocitli aj s ďalšími ľuďmi, bola v tomto prostredí namieste. Prašan, vysoké do snehu zabalené stromy a my snehuliaci, sme sa do tejto scenérie perfektne hodili. Občas sa na nás z modrej oblohy usmialo slnko, veď sme sa stále blížili k nemu viac a viac, už sme boli v nadmorskej výške okolo 2500 m.

Tým, že môj manžel už nie je aktívny šofér, odmietol viesť samostatne skúter. Keď videl, ako si to všetci okolo užívali, možno trochu ľutoval, že sa rozhodol pre toto riešenie. Videla som, cez jeho veľký priehľadný štít, ktorý mu zakrýval  pol tváre, ako sa mu rozžiarili oči, keď som mu navrhla, aby si aj on vyskúšal, ako to je, viesť skúter. Od momentu, ako si sadol dopredu a pevne držal riadidlá v svojich rukách, veľmi si ho obľúbil a odvtedy som sa stala už len spolujazdkyňou. Mala som priestor na filmovanie, fotenie a kochanie sa v tejto nádhernej zimnej krajine.

To, že každý jazdec si udával svoje tempo, viedlo aj k nejakým vybočeniam, teda skôr vyleteniam z cesty. Niektoré boli krátke, ale mali sme v rámci skupiny prelet vzduchom dobrých pár metrov dole kopcom. Našťastie, skúter skončil tesne vedľa stromu a jazdec sa pevne držal. Pán doktor potom večer oslavoval svoje druhé narodeniny.

Program bol na každý deň iný. Inokedy to bola dlhá pešia túra, kedy bol čas, kochať sa v krásnej prírode, alebo nakupovanie.

Keď sme na večer boli unavení, zabudli sme na to pri tanci a dobrom jedle (nedokážem opísať, čo všetko obsahovali každý deň švédske stoly, ale boli tam rôzne špeciality, zeleninové jedlá, mäsité pokrmy, slimáky, sushi, ale aj torty a zákusky, ktoré boli nielen zdravé, ale veľmi dobre chutili). Aj večerné kúpanie v pootvorenom teplom bazéne v prírode a vo vírivke urobili veľa pre oddych.

Takýto relax s neustálym program bol veľmi príjemným a zábavným životným štýlom, na ktorý sa dalo rýchlo zvyknúť.

Spoznať americkú zimu, bývať v krásnom švajčiarsko-americkom rezorte Hotel Park City https://www.hotelparkcity.com/ all inclusive, bez účtu na recepcii, ale s využívaním všetkých kultúrnych a športových možnosti, návštevou krásneho okolia, výnimočných miest, bolo pre nás krásnou odmenou.

V rámci nášho podnikania je veľa možností, či na prácu, či na finančné ohodnotenie, (ktoré nemá strop, záleží na tom, ako pracujeme a s akou spoločnosťou spolupracujeme) alebo tripy za odmenu.

.