ZIMNÉ KORENINY

21.12.2023
Foto: https://receptykulinarium.sk/koreniny-v-zime/
Foto: https://receptykulinarium.sk/koreniny-v-zime/

Viete, ktoré koreniny sa pokladajú za zimné? Medzi odporúčané odporúčané patria:

 1. Rasca: Podporuje zažívanie, pôsobí proti kolike a nevoľnosti, dezinfikuje črevá a môže sa pridávať k rôznym jedlám.

 2. Čierne korenie: Zlepšuje látkovú výmenu, chráni srdce, pľúca a zrak, podporuje chuť do jedla a trávenie. Ideálne do polievok, mäsových jedál a perníka.

 3. Šafran: Znížuje horúčku, posilňuje nervy, podporuje tvorbu žlče a má široké využitie v rôznych kuchyniach. Šafran bol klinicky skúmaný pre svoje účinky na maškrtenie a náladu. Z blizien kvetu sa získava rovnomenná korenina šafrán, ktorá patrí medzi najdrahšie koreniny sveta.

 4. Zázvor: Chráni pred nachladnutím, podporuje trávenie, krvný obeh a môže pomôcť pri žalúdočných problémoch. Zázvor v kozmetike: pôsobí ana pokožku veľmi upokojujúco a antibakteriálne. Táto liečivá bylina je neuveriteľne dobrá pre vašu pokožku. Je známe, že zázvor dokáže bojovať proti akné a podráždeniu pokožky kvôli svojim utišujúcim vlastnostiam. Tiež rýchlejšie regeneruje kolagén v pokožke, aby pokožka zostala mladá, krásna a hlavne zdravá.

 5. Muškátový oriešok: Pomáha pri trávení, upokojuje nervy a má afrodiziakálne účinky.

 6. Vanilka: Posilňuje náladu, odstraňuje únavu a má afrodiziakálne účinky. Vhodná do krémov, dezertov a zmrzlín. Vanilka pôsobí hojivo na žalúdok, podporuje vyprázdňovanie žlčníka a produkciu žlče, je výborným afrodiziakom, má pozitívny vplyv na nervový systém, vlasy a pokožku, a ovplyvňuje naše oči.

 7. Badián: Lieči kašeľ, bolesť v hrdle, koliku a má analgetické účinky.

 8. Škorica: Pôsobí protizápalovo, upravuje menštruáciu a má antibiotické účinky. Používa sa do kompótov, punču a pečenia.

 9. Klinček: Ničí baktérie, pôsobí proti bolesti zubov a môže sa využiť v domácej medicíne.

Odporúča sa pridávať tieto korenie do jedálnička, napríklad do vianočného pečiva alebo vareného vína. 

Čítala som o tom v článku: https://www.woman.sk/tipy-a-triky/zimne-korenie-ako-liek/ a to ma inšpirovalo k. tomu, pozrieť sa na to, v ktorých Nu Skin produktoch sa nachádzajú niektoré tieto koreniny. 

ČIERNE KORENIE 

Všetkým je známa prirodzená sladkastá vôňa rozdrveného čierneho alebo nového korenia a dobre sa po ňom rozkýchame. Viem, že je rozdiel medzi čiernym a novým korením, avšak žiada sa mi poukázať na produkt, krém Epoch Sole Solution, ktorý je inšpirovaný domorodcami v dažďových pralesoch Strednej Ameriky, ktorí používali nové korenie spolu s ureou a papajou na to, aby pomohli oživiť vytrvalo vysušenú, tvrdú kožu na pätách, prstoch a bokoch chodidiel.  


ŠAFRAN

 • Extrakt z blizny šafranu siateho je dôležitou zložkou nášho produktu TR90, ktorý podporuje reguláciu hmotnosti a posilňuje svalovú hmotu.
 • Šafran sa tiež nachádza v kréme na ruky s obsahom NaPCA a oleja zo semena divého šafránu, ktorý viaže a udržuje hydratáciu vašej pokožky.

ZÁZVOR

Zázvor je silným antioxidantom. Má utišujúce účinky, bojuje proti akné, rýchlo obnovuje kolagén, čím udržuje pokožku mladistvú, krásnu a zdravú.

 • Náš denný krém Day Dream Protective Lotion Moisturiser obsahuje koreňový výťažok zázvoru, ktorý zvyšuje prirodzenú odolnosť pokožky voči stresu, poskytuje upokojujúci efekt, podporuje jasnosť pokožky a pomáha vyrovnať jej odtieň.

VANILKA

 • Vanilka je súčasťou bieliacej zubnej pasty AP 24 Anti-Plaque Fluoride Toothpaste. Táto jemná pasta je šetrná k zubom a ďasnám, pomáha uvoľňovať a odstraňovať zvyšky jedla a poskytuje osviežujúci pocit.
 • Taktiež nájdete vanilku v proteínovom (vegánskom) nápoji TR90. Tieto vanilkové koktaily s vysokým obsahom rastlinných bielkovín neobsahujú žiadne umelé farbivá ani sladidlá. Koktaily TR90 V-Shake sú vhodné pre všetkých, bez ohľadu na to, či chcete získať svalovú hmotu, ste športovec alebo osoba nad 65 rokov, ktorá chce dohoniť svoje vnúčatá.  Vanilka pôsobí dobre na žalúdok a GIT,  pozitívne ovplyvňuje nervový systém, vlasy a pokožku, má vplyv na oči a je výborným  afrodiziakum.

https://www.baja.sk/kontakt/

Linky na váš e-shop:

Link na registráciu pre otvorenie e-shop za výhodnejšie ceny pre VOC zákazníka

https://nskn.co/nruGds

Link na registráciu pre záujemcu na spoluprácu, pre biznis partnera

https://nskn.co/XHBmyH