ZRKADLO MÔJHO ČASU

30.12.2020

Už sa Vám stalo, že ste si pri pozeraní fotiek vybrali z nich zopár, uložili vedľa seba a pozreli sa na seba tak, ako ide čas? ( Foto 41 rokov - 51 rokov - 58 rokov )

V dnešnej digitalizovanej dobe máme menej fotiek v albume, viac v mobiloch, na rôznych diskoch, USB kľúčoch, v počítači. Pri ukladaní fotiek mi napadlo, že vám ukážem obdobie mojich posledných 18-tich rokov. Čo sa za ten čas všetko zmenilo? Presťahovali sme sa z vidieka do Bratislavy. Pribudli mi roky. Zmenila som zamestnanie za podnikanie. (Rozhodlo o tom moje zdravie a chuť ešte spoznať život aj ako dobrodružstvo, nie len presne naplánované pracovné dni v zamestnaní.) Pracovala som v bankovníctve na Workout, svoju prácu som mala rada. Neskôr prišli zdravotné problémy (fotky z toho obdobia nemám), ale mám v sebe uloženú veľkú chuť po živote. Vtedy som si uvedomila, že toho ťažkého a smutného som už zažila dosť a túžila som voľnom, ale aktívnom čase.

Postupne som sa k tomu dopracovala. Moje rozhodnutie niečo opustiť a niečo iné začať, istý čas dozrievalo. Dnes po 11 rokoch v podnikaní niekedy neverím, čo všetko som prežila, kde všade som bola, s kým som sa zoznámila, čo som sa naučila, s čím všetkým som pomohla iným a ako sa nielen mne, ale aj mojim obchodným partnerom sa rozbehlo podnikanie.

Žijem zmysluplný život. Sú v ňom pekné veci, ale aj občasné prekážky. Tie má učia novému poznaniu. Pustila som sa nielen do práce na sociálnych sieťach, do mediálnej práce, rôznych projektov, ale aj do štúdia angličtiny, finančnej gramotnosti, biochémie, módy, výtvarného a literárneho tvorenia, popri domácim prácam, (plneniu špajze, zdokonaľovaní sa v kuchynských zručnostiach), ručných prácach a hlavne našla som si čas na šport, rodinu a moju vnučku.

Viete, že po prvý krát som letela lietadlom až v 50-ke? Bolo to hneď cesta do USA. Obľúbila som si lietanie a tak k mojim piatim cestám do USA pribudli dodnes aj návštevy okolitých európskych krajín.

Teším sa z toho, že aj keď mám práce niekedy veľa, je za ňou kus môjho rozhodnutia. Som vďačná za ľudí, s ktorými úzko spolupracujem, ale aj za ľudí, ktorým pomáham (sociálna iniciatíva), radím, koučujem ich alebo sa ku mne dostali v rámci poradenstva. Rada hľadám spôsob, ako niekomu urobiť radosť, omladiť ho, nie len na pár hodín, ale o pár rokov späť.

Z mojej vlastnej skúsenosti vám môžem odporučiť, že správnou podporou zdravia zvonku aj zvnútra, sa každý dokáže cítiť, aj vyzerať fit v každom veku. 

Ak máte chuť pridať sa do projektu ŽENY ŽENÁM, ozvite sa 

https://www.baja.sk/kontakt/


Zaujíma vás viac SOCIÁLNA INICIATÍVA? Prečítajte si tu:

https://www.baja.sk/socialna-iniciativa/


 Viac o mne si nájdete tu:https://www.baja.sk/o-mne/