Podobá sa jadro vlašského orechu na mozog?

18.02.2021

Pomáhajú nášmu zdraviu tie potraviny, ktoré sa podobajú našim orgánom v tele? Viackrát som už o tom čítala a tentokrát som si to aj vizuálne zachytila. Z vlastnej skúsenosti viem, že napr. orechy pomáhajú lepšej funkcii mozgu a je to aj vedecky dokázané. 

Príklad: Mala som kamarátku, ktorú v škole všetci obdivovali, aká je múdra. Vynikala vo všetkom. Počas štúdia, keď som praxovala v kancelárii u jej mamy, som sa dozvedela, že v tehotenstve jedla veľa orechov.

Moje deti sa obe narodili v lete. A to, že som na jeseň nevedela odolať orechom, možno tiež podporilo funkciu mozgu mojich detí a obe moje dcéry od malíčka boli veľké šikulky a sú aj teraz úspešné vtom, čo robia.

Čo ďalšie plodiny?

Paradajka má červenú farbu a má 4 komory, ako srdce. (2 komory a 2 predsiene) a je červená. Paradajka je plná lykopénu, ktorý je veľmi prospešný pre srdce a krv.

Všimli ste si, že keď rozkrojíte mrkvu, podobá sa na oko, zrenicu a dúhovku? Veda dokázala, že mrkva podporuje krvný obeh v oku a zlepšuje tak funkciu zraku. Mrkva má svoju oranžovú farbu vďaka beta-karoténu, ktorý znižuje riziko vzniku šedého zákalu. Tiež chráni pred degeneráciou makuly súvisiacej so starnutím.

Aj mandle sú plné vitamínu E, ktorý je podstatný pre optimálnu funkciu oka. Tento vitamín podľa posledných výskumov spomaľuje rozvoj makulárnej degenerácie oka.

Sladké zemiaky čiže batáty pripomínajú pankreas a údajne môžu vyrovnať glykemický index u diabetikov a podporujú zdravú funkciu tohto orgánu. Sladké zemiaky majú vysoký obsah beta-karoténu, ktorý je silným antioxidantom a chráni všetky tkanivá v tele.

Banán obsahuje proteín tryptofán, ktorý sa trávením premení na serotonín - hormón šťastia. Banán je možné nazvať prírodným antidepresívom, pretože nastavuje vyššiu úroveň produkcie serotonínu v mozgu.

Cibuľa sa podobá na bunku a údajne odplavuje odpadové látky zo všetkých telesných buniek. To že produkuje slzy, keď ju krájame, má svoj význam, pretože sa tak umývajú epitelové vrstvy z očí. Ďalším pomocníkom je cesnak, ktorý podobne pomáha detoxikácii buniek.

Zeler a rebarbora vyzerajú ako kostná štruktúra. Tieto potraviny cielene posilňujú pevnosť kostí, dopĺňajú a zásobujú kostru tela.

Citrusy pripomínajú žľazy ženských prsníkov. Starajú sa o zdravie pŕs a o pohyb lymfy v dutinách.

Huby pri rozkrojení sa podobajú nášmu uchu. Huby zlepšujú sluch, pretože obsahujú vitamín D, ktorý je tiež zdravý pre kosti, hlavne pre tri malé kostičky v uchu, ktoré prenášajú zvuk do mozgu. 

Fazuľa sa podobá na obličku a samotná pomáha udržiavať ich zdravé fungovanie, poskytuje celý rad minerálov a vitamínov, a preto je všeobecne prospešná pre zdravie človeka, odvodňuje, zbavuje opuchov a prečisťuje obličky.

Avokádo, baklažán a hruška sú dobré pre zdravé fungovanie maternice a krčka maternice, hormónov a tiež tieto plody vyzerajú ako spomínané orgány. Dokonca trvá presne deväť mesiacov, než avokádo dozreje, rovnako ako vývoj dieťaťa v maternici.

Figy sú zase plné semien, čo je zrejme dôvod, prečo sa počet spermií pri ich pravidelnej konzumácii zvyšuje, rýchlejšie sa hýbu a zabraňujú tak neplodnosti u mužov. A údajne niektoré druhy fíg rastú na konároch dokonca v pároch.

Zázvor vyzerá ako žalúdok a tiež pomáha pri trávení.

Koreň ženšenu vyzerá ako ľudské telo, tento "všehoj ázijský" vystihuje jeho pôsobnosť, pretože významne prospieva nášmu zdraviu. Pôsobí na organizmus povzbudzujúco, posilňuje zdravie a vitalitu, pomáha vzpružovať, zlepšiť všetky životné funkcie, metabolizmus i krvný obeh, oživiť pamäť, myslenie, hospodárenie s energiou, uvádzať telo do rovnováhy, odstraňovať vyčerpanosť a človek sa tak cíti celkovo zdravšie. Od nepamäti sa vysoko cenia i jeho afrodiziakálne vlastnosti.

Hrozno sa podoba na pľúcne mechúriky. Strava s vysokým obsahom čerstvého hrozna prospieva pľúcam. Semená hrozna tiež obsahujú chemické látky nazývané proantokyanidiny, ktoré znižujú závažnosť astmy.

Červené víno je bohaté na antioxidanty a polyfenoly, vrátane silného resveratrolu a vyzerá ako krv a tiež jej aj prospieva.

Olivy zvyšujú zdravie a plnohodnotnú funkciu vaječníkov.

Brokolica s jej malými hlavičkami, ktoré sú tak tesne pri sebe, veľmi pripomínajú stovky rakovinových buniek.