Podpora pre zrak

18.02.2021

Od malička som mala zafixované, že keď budem jesť mrkvu, budem mať dobrý zrak. (Všimli ste si, že mrkva nakrájaná na kolieska sa podobá oku a teda jeho zreničke a dúhovke?) Veľmi som mala rada mrkvu nastrúhanú s jablkom, medom a pokvapkanú citrónom. Neskôr som prešla na rôzne zeleninové šaláty, kde som si s obľubou pridala aj mrkvičku. Konzumáciou šalátov, rôznych oranžových druhov ovocia a zeleniny, kde je prítomný Beta-karotén, typ vitamínu A, ktorý oranžovo sfarbené potraviny obsahujú, tiež pomáhajú optimálnemu fungovaniu sietnice a ostatných častí oka.

Pre zrak sú potrebné aj ďalšie vitamíny a minerály, ktoré sa získavajú z listového šalátu, ktorý je plný luteínu a zeaxantínu, teda antioxidantov, ktoré podľa najnovších štúdií znižujú riziko vzniku makulárnej degenerácie, ktorá je najčastejšou príčinou slepoty vo vyššom veku a šedého zákalu.

Neviem, či mi to pomohlo, že som až ako 52 ročná mala svoje prvé okuliare, s najnižšími dioptriami.

Majú na tom zásluhu len potraviny?

Možno, keby som nebola neustále pri svojej práci na počítači, orlí zrak by mi zostal ešte ďalších 20 rokov alebo je za tým vek, málo výživovo hodnotné potraviny? Vieme, že zem kde sa potraviny pestujú je kontaminovaná, ovzdušie znečistené a výsledkom sú plodiny s menšou výživovou hodnotou. Naviac tým, že viac pracujeme a pozeráme do počítačov, tabletov, mobilov a sem tam a TV, je toho modrého svetla, ktoré nás ožiaruje akosi veľa a to nám tiež oslabuje zrak.

Ako a s čím mu môžeme pomôcť?

Keď som pred časom v USA objavila prírodný výživový doplnok so zinkom, selénom, meďou, vitamínom C a E s rastlinnými karotenoidmi luteínom a zeaxantínom, neváhala som a zopár som ich priniesla domov.

Najviac moja mamička bola spokojná a keď jej končilo balenie, požiadala ma o nové, nakoľko sa jej lepšie pozeralo, prečistil sa jej to zrak a zaostrilo pozeranie.

Aj ja sama som ho vyskúšala a zistila som, že vidím menej čiernych bodiek, keď pozerám na bielu stenu.

Odvtedy sa Formule EYE stala našou súčasťou a teším sa z toho, že sa konečne dá kúpiť na našom trhu.

Ak máte aj vy záujem, ozvite sa https://www.baja.sk/kontakt/