MUSÍ PLEŤ PO 60-KE VYZERAŤ STARO?

10.01.2023

Prečo som si vybrala vek 60 rokov? Lebo chcem hovoriť o vlastnej skúsenosti. Tak si predstavte, že v puberte som bola krásne obsypaná nepeknými pupienkami. Našťastie moja o 7 rokov staršia sestra ma naučila starostlivosti o pleť, tak som spoznala okrem mydla na akné, aj tonizačnú vodu, krycí a štípajúci krém Aknecolor na problémové miesta a tiež silu kvasnicovo-peroxidovej masky. K tomu som absolvovala aj pravidelné návštevy u kozmetičky, obohatené o množstvo rád.

Na prvý pohľad vyzerala pleť po takýchto opatreniach dobre, nie výborne. Rokmi som získala také návyky v starostlivosti o pleť, že mi to vydržalo dodnes. Žiaľ, zdravotné problémy mi pred 50-kou ukazovali práve na brade a lícach, že niečo nie je v poriadku. Veľké, tvrdé a bolestivé vyrážky som často neodborne tlačila a zhoršovala kvalitu pokožky. Naviac moja mastná pleť sa vyznačovala aj veľkými rozšírenými pórmi, čo mi znemožňovalo byť pekne upravená, lebo mejkap sa mi oddeľoval na pleti a keď som sa zabudla akože prepudrovať, vyzerala som divne.

Pred 14 rokmi som konečne prestala riešiť môj problém hľadania vhodného krému v lekárni, v drogérii, neotravovala som kozmetičku tým, aby mi odporučila alebo zohnala niečo iné, lebo mi nesedel ani drahší kaviárový krém, či iné super výťažky, dokonca ani mejkap. Kozmetika, ktorej som mala doma dosť, pretože načaté krémy, ktoré ma štípali, ťahali, som neminula, dokonca ani na päty, ako som pôvodne chcela a rôzne mejkapy som nechala expirovať.

Jedného dňa som všetko zhrnula z poličky do krabice. Pár dní to doma zavadzalo a potom to skončilo v kontajneri a nahradila to iná kozmetika. Tá, ktorá ma zaujala, lebo bola vyvinutá obrovským tímom vedcov, biochemikov, farmaceutov, dermatológov, etnobotanikov a rôznych odborníkov. Tí sa spojili a hľadali možnosti pre vývoj zdravej kozmetiky, aby obsahovala zložky vlastné pokožke, aby sa nedusila a neupchávala ropnými derivátmi, aby ju nezaťažovali svojou hutnosťou, ale aby pleť ochraňovala, dokonca aj pred škodlivým modrým svetlom z mobilov, počítačov, obrazoviek, svetiel. Dokonca, aby sa aj úbytok kolagénu, ktorý sa rokmi znižuje mohol opäť reštartovať a podporiť jeho vlastnú tvorbu.

S prídavkom rastlinných extraktov a so zložkami, ktoré pleť ozdravia, spevnia, vyčistia, zbavia neželaných pigmentových škvŕn a hlavne omladia, to vychytali úplne úžasne. Množstvo dlhodobo spokojných zákazníkov už používa kozmetiku, ktorá najlepšie vyhovuje pokožke.

Nič výnimočné som neurobila, iba som začala používať to, čo pleť potrebovala, zdravú a čistú kozmetiku, vlastnú našej pokožke.

Keďže dnes má táto vedecká kozmetická spoločnosť k dispozícii aj malé prístroje s liečivým mikroprúdom na domáce ošetrovanie pokožky, ktoré mi nahrádzajú tvarovú gymnastiku, hlbkové čistenie, revitalizáciu (už nemusím behať do kozmetického salóna, inak v niektorých už robia takéto ošetrenia), nepotrebujem vpichovať kyselinu hyaluronovú, pre potrebnú výplň pleti a ani kupovať drahé mejkapy, či rúže. Všetko mám odskúšané a šetrím čas aj peniaze, cez klik v e-shope a dokonca pri niektorých veciach aj s garanciou vrátenia peňazí, ak nevidím po 2 mesiacoch zmenu.

Keďže ma mnohí žiadali o radu a chceli vedieť, čo by prospelo ich pleti, začala som sa v tejto oblasti vzdelávať a dnes už rada v rámci otvorených Showomov robím testovanie všetkým záujemcom a výsledky sú výborné. So širokej ponuky starostlivosti o pokožku, teda zdravie zvonka, viem odporučiť aj výživu pre naše vnútorné zdravie. Opäť cez testovanie s prístrojom, ktorý dokáže zmerať potrebné karotenoidové skóre v pokožke.

Tak, ako som pred rokmi nepoznala kyselinu hyaluronovú*, mimochodom v tej mojej Nu Skin kozmetike je široko použitá v produktoch, a to už od roku 1984, kým ostatné spoločnosti ju spoznali až po uplynutí jej patentových práv, tak teraz je pre niektorých ľudí neznáma zložka ageLOC**. Je to rastlinná formula, obsahujúca výnimočnú zmes zložiek ageLOC, zacieľuje sa na zdroje viditeľných znakov starnutia. Nachádza v niektorých kozmetických, aj výživových doplnkoch a pôsobí na gény starnutia, tak že spomaľuje ich proces a my starneme prirodzene a s gráciou. Myslím tým, nielen že po 60-ke máme menej vrások, tipujú nám menej rokov, ale aj naše vnútro a metabolický vek je nižší a celkový výzor mladší.

Zdravá pleť, pekná pleť, v každom veku.

Myslím si, že som aj celkom zapadla medzi túto mládež.

*Spoločnosť Nu Skin bola jednou z prvých spoločností, ktoré uviedli na trh produkty obsahujúce prírodné zvlhčovadlá (kyselinu hyalurónovú a sódium PCA), ktoré udržiavali pokožku hydratovanú a hebkú, namiesto druhoradých a škodlivých zložiek, ako napríklad minerálne oleje, ktoré môžu upchať póry.

**Veda ageLOC spoločnosti Nu Skin predstavuje patentovanú technológiu, ktorá zacieľuje na hlavné skupiny génov, ktoré ovplyvňujú vzhľad spôsobu starnutia. Pomocou vedy ageLOC môžeme lepšie pochopiť mechanizmus viditeľných znakov starnutia pokožky a podporovať mladšie vyzerajúcu pokožku.

PS:

Možno vás bude zaujímať, koľko času strávim denne pri ošetrovaní pleti, tak si pozrite, že je to minimum:https://www.baja.sk/l/ranna-statistika/

Čo používam pre jemnú úpravu pleti:https://www.baja.sk/l/5-krokov-pre-jemnu-upravu/