"ZDRAVIE A VESELÁ MYSEĽ SÚ ZDROJOM KRÁSY."

31.07.2023

Tento úvodný nadpis je citát od Miguel de Cervantes, španielskeho prozaika, básnika a dramatika, ktorý ma kedysi  zaujal, keď som začal písať svoj blog. Vždy keď ho vidím pri listovaní na mojej stránke alebo si naň spomeniem, som ním inšpirovaná.

A dnes ma ukľudnil a "nakopol", v tom dobrom slova zmysle. Denný pohyb je kľúčový pre zdravie a celkovú pohodu. Skoro ráno som si chcela ísť zacvičiť na strechu susedného obchodného domu, v kolektíve to baví viac, no zaspala som a cvičenie som nestihla. Namiesto toho som sa rozhodla vyraziť za kúskom zelene blízko domu s mojimi obľúbenými paličkami na Nordic Walking, pretože vďaka paliciam je vraj zapojenýchaž 90% svalov tela, čo je približne 600 svalov. Milujem tento rýchly a zároveň šetrný pohyb.
Cestou domov som si nazbierala pár lúčnych kvetov pre radosť a ukľudnila svoju myseľ. Po návrate domov ma okrem manžela čakali zdravé raňajky doplnené mikroživinami a lahodný bylinkový čaj. Po krátkej chvíľke relaxu som sa pustila do svojich úloh, ktoré si na posledný deň v mesiaci potrebujem dotiahnuť do konca. Milujem koncomesačné kampane, som viacej v kontakte s ľuďmi, kreatívne sa  podieľam na naplneniach a očakávaniach od mojich klientov, ktorí chcú potešiť seba, svojich blízkych a prispieť tak k lepšiemu zdraviu a peknej pleti.

Teraz pokiaľ píšem tieto riadky som si stihla dať sprchu, umyť vlasy, vyleštiť zrkadlo v kúpeľni, (dostala som tip, že po vyleštení zrkadla s penou na holenie sa nebude rosiť), vyvešať pračku, popíjam zelený "kávočaj" a čaká ma tu aj veľký chladený nápoj s kolagénom, aby som dodržiavala pitný režim a stále neodbehovala, lebo my ženy dokážeme toho cestou od počítača smerom k chladičke urobiť veľa. Vybavila som aj zopár telefonátov, odpísala na sms-ky. Ešte idem dorobiť sľúbenú kampaň, pridať niečo na svoj Instagram, do klientskej facebook skupiny, veď sa treba deliť s tým dobrým so všetkými. Preto som aj vám posunula tip, ako s penou docieliť stále čisté a nezarosené zrkadlo. Aj to, že keď niečo zmeškáte, treba realizovať náhradný plán, mať dobrú náladu, (keď to ide), a že je potrebné myslieť aj na zdravie, ktoré nie je samozrejmosťou či u vás alebo vašich blízkych.

Teším sa na to, že niečo z tohoto všetko poteší a inšpiruje  aj vás. Možno niekto, aj niečo  z tohoto pozdieľa ďalej alebo sa mi ozve, aby som aj jemu niečo poradila. Nezabúdajte, že dobré veci treba šíriť ďalej. Ale aj to, že zdravie, krásna pleť a veselá myseľ sú naše cenné bohatstvo!