KONIEC PROBLÉMOV S PLEŤOU

14.01.2021

Keď som pred 12-timi rokmi spoznala kozmetickú značku NuSkin, bola pre mňa neznáma. Zaujalo ma však, že ju vyvíjal veľký tím vedcov a pracovali na využití hlavne prírodných zložiek. Páčilo sa mi motto firmy: "Všetko z dobrého nič zo zlého." 

Postupne som kozmetiku skúšala na moju problémovú pleť s rozšírenými pórmi a veľkými nepríjemnými podkožnými vyrážkami. Neboli to pubertálne vyrážky, ale prejav môjho zhoršeného zdravotného stavu (gastrointestinálny trakt a ženské problémy), ktoré sa mi prejavili na tvári. Make up na prekrytie pomohol len v začiatkoch a potom (keď prebiehal proces rašenia) som trpela pri pohľade do zrkadla a pri zákaze dotýkať sa tváre rukami, a hlavne po náhlom a spontánnom nápade, trošku vyrážkam pomôcť.

Fotky, kde som prekrývala s make up všetky tie neduhy na pleti nemám, nepáčili sa mi, veď aj rozšírené póry vyzerali strašne s make upom.

V 48 rokoch som prešla už na x-tú kozmetickú značku, tentokrát to bol NuSkin. Začala som so základnou radou Nutricentials (ktorá už názvom pôsobila na mňa tak prírodne a tak aj bolo) a pridávala som si aj galvanické ošetrenie pleti.

Pre mňa je základom a veľkým plusom, keď kozmetická rada obsahuje všetko od odličovacieho mlieka, cez čistiaci gél, tonizačnú vodu, píling, masku, sérum, denný a nočný krém. Avšak, chcela som rýchlo zmenu, zvonku, aj zvnútra. Tak som okrem konzumácie potravinových doplnkov, začala pokukávať aj po sade NuSkin 180°. Kombinovala som si tieto 2 sady a galvanické ošetrenie. Aj táto druhá sada mala všetko od čistenia, až po výživu pleti, dokonca s aktívnym vitamínom C. Naviac bola v sprejovom prevedení, čím sa nemohla znehodnotiť žiadnymi baktériami, pretože málokto používa špachtličku na naberanie krému. A tých baktérii pri naberaní krému sa tam dostane vždy dosť.

Čuduj sa svete, konečne som našla niečo, čo je bez ropných derivátov, s prírodnými zložkami, vyvíjané vedcami, dermatológmi a inými odborníkmi zameriavajúcimi sa na pokožku. Kozmetika sadla mojej pleti a postupne s príchodom novej anti-aging formule ageLoc zasiahla aj do zdroja starnutia a tak sa mi spomalil proces tvorby vrások. Pleť mám hladkú, hebkú a na môj vek celkom obstojnú. (Takúto som nemala ani pred 20 rokmi.)

Ak ide o mladšie ročníky a pubertálnu pleť, tak vhodná je sada NU SKIN® CLEAR ACTION® System. Obsahuje  čistiaci gél, toner, denný a nočný krém. Obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá sa používa na zápaly,  zinkové PCA reguluje tvorbu mazu na tvári a redukuje lesk, antioxidačnú ochranu vitamínov C a E so synergistickými účinkami. Ďalej je tam kyselina mandelická, ktorá pomáha redukovať potenciálny vznik tmavých škvŕn. Výťažok z bieleho čaju je silný antioxidant, ktorý obnovuje prirodzenú pružnosť pokožky. Patentovaná alfa-lipoická kyselina zlepšuje vzhľad nerovnomernej štruktúry pleti a farebnej indispozície spôsobenej predchádzajúcimi vyrážkami. Retinol vyhladzuje a vyrovnáva farbu pokožky. Kyselina salicylová preniká do pórov, aby znížila výskyt väčšiny zápalov.

Keďže ide o vysoko serióznu firmu, ktorá má obrovský vedecký a odborný personál, neustále prináša na trh nové a inovatívne veci, s použitím prírodných zložiek.

Nechodím na kozmetiku, šetrím svoj čas a investujem do domácich technológii, ktoré dnes za 2 minúty vyčistia moju pleť, za 2 minúty zdetoxikujú, za 3 minúty zapravia výživu, správne vymasírujú, čím podporia moju vlastnú tvorbu kolagénu, spevnia očné okolie, pokožku na tvári, ale aj na tele, vyčistia a zdetoxikujú aj pokožku vlasov.

Nie je nad to, spoľahnúť sa na vlastné zdroje, vo vlastnom tele a teda na vlastný kolagén, ktorý tými správnymi technológiami a stimuláciou dokáže obnoviť svoju produkciu a tak zabezpečiť štruktúru, silu a elasticitu pokožky a iných tkanív v tele.

Samozrejme, keď všetko z dobrého nič zo zlého, tak pri príprave produktov veci používajú špeciálny extrakčný a čistiaci výrobný proces, aby sa na koži neprejavovali (rastliny obsahujú aj zložky, ktoré na jednej strane chránia rastlinku zvonka a na druhej strane môžu byť pre našu pokožku škodlivé) alergie a ekzémy.

Fascinuje ma, že značka NuSkin má blízko k farmakológii, biochémii, aj botanike. Kvalita produktov sa odráža aj v tom, že vzájomne spolupracujú poprední vedci, pracujú na nových prelomových technológiách s ďalšími vo svete uznávanými vedeckými inštitúciami. Menia to, čo sa zdalo byť nemenné, a pretvárajú svet okolo nás každým úžasným produktom a každým spokojným človekom.

Občas, keď sa mi nejaká malá vyražka na tvári objaví, viem že to môže byť z exotického ovocia, čokolády alebo z prostredia. Viem, že čoskoro zmizne a vôbec ma neláka, aby som jej nejako pomáhla.....

Podčiarknuté texty v článku sú odkazy (treba si na ne kliknúť) na ďalšie odporúčané tématické články, ktoré Vám tu píšem a delím sa tak veľmi rada so svojimi skúsenosťami. Pod článkom je fotogaléria z uvedených článkov.

Ak chcete, nechajte mi odkaz alebo sa mi ozvite 

https://www.baja.sk/kontakt/